Протестът в центъра на София срещу монополите прерастна в сблъсъци между протестиращи и полиция. Засега няма данни за пострадали.
Около 13.20ч. част от митингуващите, които бяха затворили за кратко "Орлов мост", тръгнаха към централата на ЧЕЗ.
Шествието се върна по бул. "Цар Освободител" към Софийския университет и после пое по бул. "Цар Освободител" и "Раковски".
Жандармерията обаче блокира пътя на шествието към централата на електроразпределителното дружество ЧЕЗ. Около 13.50ч. протестиращите бяха пресрещнати от кордон жандармеристи по ул. "Раковски" на ъгъла с ул. "Неофит Рилски".
В 13.55ч. част от събралите се опитаха да пробият кордона. Срещу жандармеристите полетяха камъни и бутилки. Някои от протестиращите се опитаха да обърнат паркирана наблизо кола на жандармерията.
Засега няма данни за пострадали, като жандармеристите отблъскват протестиращите на около 50 метра от централата на СДС в посока площад "Славейков". Протестиращите скандират „мафия”, докато отстъпват.
Движението по улицата е спряно.
Около 14.25ч. организаторите призоваха протестиращите да тръгнат към президентството. Повечето присъстващи поеха обратно по "Раковски" в посока администрацията на президента на Ларгото.
Агресивни действия на част от протестиращите в София наложиха намесата на органите на реда, съобщиха на свой ред от пресцентъра на МВР.
По време на днешния протест в София група от около 4 000 души се отдели от останалите протестиращи и се насочи към сграда на електроразпределително дружество ЧЕЗ. На място част от присъстващите са започнали да чупят пътна настилка и да я хвърлят по полицейските служители, направили са опити да обърнат специализирани полицейски автомобили и са използвали сълзотворни спрейове срещу полицаите.
Това е наложило служителите на реда да предприемат необходимите действия с цел предотвратяване на по-нататъшни вандалски прояви. При намесата не са използвани помощни средства.
*Актуализирано към 15,20 часа с позицията на МВР
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
SpaceX пише история с рекордно IPO и набрани 75 млрд. долара
Отмяната на атаката на САЩ срещу Иран окрили щатските индекси
Кадър на деня за 11 юни
Световното първенство по футбол не оправдава очакванията на туристическия сектор в САЩ
Васка Бакларова: Подготовката на кадри изисква активното отношение на бизнеса към училищата
Нарастващите жилищни разходи оставят все повече европейци без дом
Съвети за подреден гардероб с дрехи
Испанска рецепта за люти чушлета
Защо се събуждаме между 3 и 4 сутринта: Най-честите причини според специалистите
Здравословни вечери - менютата, които понижават холестерола
ГДБОП задържа мъж със 77 GB детска порнография
Изобилие и късмет за 4 зодии на 12 юни
Южна Корея – Чехия
Спортът по телевизията днес, 12 юни
Мачовете по телевизията днес, 12 юни
Мексико откри Мондиал 2026 с победа 2:0 над Южна Африка и три червени картона
Мексико - Южна Африка 2:0
Стоичков с култово обаждане до Илиана Раева заради Сираков
Таро карта за 12 юни, петък
Пълнозърнесто тесто за диетична пица
Дневен хороскоп за 12 юни, петък
Какво означава, ако видите сойка? Скритата сила и синьото перце
„Тъмната вещица“ от Нора Робъртс
3 напитки, които стимулират метаболизма веднага след ставане
Прецедент: Цял континент разреши шофиране след употреба на марихуна
Чудо: Момиче падна от 12-ия етаж и оцеля (ВИДЕО)
Магнитна буря ще удари Земята в петък
Награждават призьорите от Националния литературен конкурс „Този безкраен свят“ във Варна
Над 250 участници се включиха в Националния форум на социалните услуги край Варна
Олимпик (Варна) са доволни от деветото място в Североизточната Трета лига
Как се е появил полът: AI моделира интимния живот на първите животни на Земята
Нова генна терапия за аутизъм показва обещаващи резултати
Лунен метеорит разкрива историята на три древни сблъсъка
Могат ли милион сателита с AI да предизвикат хаос в орбита? Мъск не мисли така
Вулкан в Антарктида изхвърля злато всеки ден
Фосили на 5 млн. години: Откриха най-голямото китово гробище в Индийския океан