Общинските съветници от БСП настояват за освобождаване на ръководството на "Топлофикация София" и конкурс за избор на ново. Искането бе отправено от Жельо Бойчев на заседанието на Столичния общински съвет (СОС) по време на обсъждането на доклада за обявяване на публичен подбор за избор на членове на съвета на директорите на дружеството.
По думите на Бойчев за втора поредна година се получава разминаване и грешки в сметките за топлоенергия, за което отново няма виновни и потърпевши.
"Виновник винаги се оказва студеното време, некоректните съседи, но не и ние", заяви Бойчев. Той бе категоричен, че доверието в дружеството е сринато и това ръководство няма как да бъде част от изграждането му отново.
Вносителите на доклада посочиха, че в първа точка от него е било записано освобождаване на Стоян Цветанов от Съвета на директорите на "Топлофикация София", но в последствие тя е била премахната.
Предложението за освобождаването на ръководството в „Топлофикация“ обаче не срещна подкрепа от страна на общинските съветници от ГЕРБ. Зам.-председателят на СОС Николай Стойнев заяви, че не подкрепя освобождаването на Цветанов, защото по думите му проблемите на "Топлофикация" не са свързани с мениджърството, а с конкретни законови промени и наредби, които зависят от Министерството на икономиката и енергетиката.
Той представи данни, според които има намаление на задълженията за потребителите, които от 200 млн. лв. за 2010 г. са спаднали до 191 млн. лв. за 2011 г. Стойнев обаче бе реплекиран от Георги Кадиев, който заяви, че дружеството е пред технически фалит, тъй като в края на 2012 г. има със 173 млн. лв. по-малко вземания, отколкото задължения, като половината от тях са над 3 години, т.е. с изтекла давност и на практика стават несъбираеми.
След дебати старейшините приеха бизнес план за 2013 г. на "Топлофикация София". Според БСП обаче той е неадекватен, тъй като е от ноември 2012 г., т.е. преди началото на протестите и промяната в политическата обстановка в страната.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Румяна Дечева: Докато всички следят Иран, нова война назрява в Африка
Новото "голямо разминаване" – ЕС сам си пречи в надпреварата за изкуствен интелект
Кадър на деня за 25 март
Американски съд призна Meta и YouTube за виновни в дело за зависимост от социални мрежи
Dow се повиши с 300 пункта заради надеждите за споразумение с Иран
Навлизането на чужди инвестиционни фондове носи риск за достъпността на имотите у нас
Супа с черен боб - бърза рецепта за обяд или вечеря
Ядрен космически кораб на НАСА ще излети към Марс през 2028 г.
След последния ремонт в столичен квартал: Закърпени дупки и опасни участъци
Цветове за повече енергия и настроение през пролетта
Защо "прясното" гориво може да убие двигателя ви?
Късна емисия
Мачовете по телевизията днес, 26 март
УЕФА глоби Бенфика за расизъм
Левски продава Сангаре, ясно е бъдещето на Дуганджич
Левски постави колосална цена на голямата си звезда!
Голям трансфер! Топ клубове от Италия ще гледат ас на Левски във Вечното дерби с ЦСКА
Гатузо: Най-важният мач в кариерата ми!
Дневен хороскоп за 26 март, четвъртък
Любовен хороскоп за април 2026
Британската банда High Vis пристига в София с експлозивна смесица от постпънк и модерен рок
Лесни трикове за професионален грим вкъщи
40 години Seven Churches: POSSESSED с концерт в София
5 трика, с които да преборите пролетната умора
Сондаж на „Мяра“: Войната в Иран носи страх за България, но не и персонално за хората
Успешно „замразиха“ мозък без увреждане - но възкресяването на съзнанието остава далеч
Расте броят на хората с диабет Тип 1 в България
Средната скорост дава ефект: Има по-малко инциденти в участъците
Пак скачат таксите: Висшето образование се превръща в лукс
Иран каза кораби на кои държави могат да преминават през Ормузкия проток
В окото на бурята: Учен разказва какво е да попаднеш в торнадо
Китай изпробва гъвкав робот за зареждане на сателити в орбита (видео)
Откриха мистериозни пирамиди в Антарктида: Чии следи са скрити под снега и леда
Плюшена играчка, пусната от стратосферата, постави нов световен рекорд (видео)
Учени установиха генетичния предел при клонирането на бозайници
Илън Мъск с нова амбициозна идея: Петаватов изчислителен клъстер на Луната