IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec Megavselena.bg
BGONAIR Live

София купува 50 климатизирани тролея за над ?27 млн.

Чешките возила ще возят по 160 души, пускат ги по линии 1, 2, 5 и 9

София купува 50 климатизирани тролея за над ?27 млн.

Сключен е договор за доставката на 50 нови нископодови тролейбуса, съобщиха от Столична община.

Стойността на договора, подписан с чешката фирма "Шкода Електрик", е 27,475 млн. евро без ДДС, а срокът му за изпълнение е до 15 месеца.

Проектът се осъществява с финансовата подкрепа на Оперативна програма "Регионално развитие" 2007-2013, съфинансирана от ЕС.

"С реализацията на доставката им тролейбусният парк на столицата ще бъде почти 100% обновен", хвалят се от "Московска" 33.

Планира се новите тролейбуси да обслужват най-натоварените тролейбусни линии (1, 2, 5 и 9).

Тролейбусите ще бъдат нископодови (без стъпала и с височина на пода 360 мм от нивото на пътя), с което ще позволява удобен и лесен достъп на хора с увреждания, както и на майки с детски колички.

Дължината на новите тролейбуси ще бъде 18 метра, а капацитетът поне 160 пътници. Ще бъдат оборудвани с климатична инсталация в салона за пътници, а и в кабината на шофьора.

Тролейбусите ще разполагат и с резервен дизелов двигател за автономно придвижване в случай на аварийни ситуации.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
София
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата