Няколкоетажна сграда се срути в ценъра на София, на улица „Алабин“ 39, на ъгъла с улица "Александър Батенберг".
Пристигналите на инцидента пожарникари извадиха телата на двама души, затрупани в кола, намираща се в близост до сградата.
Пристигналите на инцидента пожарникари извадиха телата на двама души, затрупани в кола, намираща се в близост до сградата.
Загинали са две момичета на възраст 24 и 26 години, пътували в сиво "Пежо", върху което е паднала сградата.
Самоличността им е установена, но не се съобщава от полицията.
Напълно смазаният автомобил е бил разрязан от пожарникарите, за да бъдат извадени телата на загиналите.
Шефът на "Гражданска защита" обяви пред БНТ, че районът ще остане отцепен, докато не бъде срутена и останалата част от сградата, която все още представлява опасност.
Той допълни, че се предвижда стените да бъдат срутени от специални екипи. При инцидента паднаха 4 от 5-те етажа на зданието.
Срутването е станало в 18 часа и 8 минути.
Сградата, която се намира на до магазините "Бонжур" и "Бата", в близост до пресечката с ул. "Ал. Батенберг", е била в ремонт.
По информация на bTV, работници, ремонтирали сградата, са предусетили срутването й и са я напуснали час и половина по-рано.
Десетки линейки бяха изпратени на мястото на инцидента. Смята се, че под руините може да има и други затрупани.
На мястото на трагедията пристигнаха премиерът Сергей Станишев, министърът на здравеопазването Радослав Гайдарски, вицепремиерът Емел Етем и представители на общината.
Според полицаите на мястото на срутването има риск и другата част от сградата да се срути. Цялата улица "Алабин" е отцепена от полицията.
Според полицаите на мястото на срутването има риск и другата част от сградата да се срути. Цялата улица "Алабин" е отцепена от полицията.
bTV съобщи, че екипи на "Енергоразпределение" са пристигнали на мястото на трагедията, тъй като поради срутването има много скъсани кабели.
Всички екипи на "Пирогов" са готови да приемат ранени.
Заради случилото се отново е пуснато и движението по булевард "Витоша", така че да се осигури бързо придвижване на линейките и другите спасителни екипи.
Издирвателни екипи на БЧК и специално обучени кучета издирват затрупани хора под останките.

Русия унищожава с авиобомби следващия град в Донбас - Костантинивка
Геополитическото напрежение ускорява отказа на света от изкопаеми горива
Накъде се е насочила германската автомобилна индустрия?
Столична община ще развива ВиК инфраструктурата с инвестиция от 51 млн. евро
Кадър на деня за 22 март
Биткойн миньорите губят по 19 000 долара за всеки произведен токен
Първи медал за България от 2012 г.: Саръбоюков с бронз в скока на дължина
5,4 млрд. евро е търговският обмен между Гърция и България за 2024 г.
Всичко е ясно! Ботев Пд се разбра с бъдещия си треньор, любопитно име е
Няма такова изригване! Владо Стоянов попиля бивш треньор и съотборник в Лудогорец
Веласкес намери решение за голям проблем в Левски
Ето ги пълните резултати от 65-ата анкета „Футболист на годината“
Перлата на Лудогорец за битката с Левски: Имат класа, но ние не се предаваме!
Меси няма спирка в МЛС
Торта Капрезе с бял шоколад и бадемово брашно
Нумерологична прогноза за 23 март
Дневен хороскоп за 23 март, понеделник
Седмичен хороскоп за 23 – 29 март
Задължителни ястия за Благовещение
Лучник за Благовещение
Без ток във Варна на 23 март 2026
Времето във Варна на 23 март 2026
Честваме паметта на свещеномъченик Никон и на мъченик Лука Одрински
Илия Груев е Футболист №1 на България
Остра критика към Коцев: Бургас имат проекти за 60 млн.евро, а Варна само за 14 млн.евро
Мащабно изследване разкрива тревожни ефекти от разговорите между потребители и ИИ
Руски учени разработват космическа оранжерия за мисии до Марс
Откриха потенциално обитаема планета, която разпалва надеждите за извънземен живот
Най-дълбоката точка на Средиземно море е затрупана с отпадъци
Китайски AI в орбита за пръв път управлява робот на Земята
Откритие: Преди 3,5 млрд. години земната кора се е движила шест пъти по-бързо от днес
НАСА планира драстично да увеличи броя на роботизираните мисии до Луната