22,531 млн. лева са платили софиянци за паркиране в синя и зелена зона през 2014 г. За миналата година все още няма данни, тъй като към този момент финансовият отчет на Центъра за градска мобилност не е заверен от одитора.
Това стана ясно от отговор на кмета Йорданка Фандъкова на питане на общинския съветник от ВМРО Карлос Контрера по време на вчерашното заседание на Столичния общински съвет, пише вестник Монитор.
Изпратените SMS-и от 2 лева за спиране в синята зона в идеалния център през 2014 г. са на стойност 4,505 млн. лева. С половин милион по-малко са приходите от SMS-и от левче за зелена зона, обхващаща по-широкия център – 4,060 млн. лв.
Глобите, които са платили столичани, след като са им поставени скоби или са били вдигнати от паяк, възлизат на 4,624 млн. лв. Постъпленията от служебен абонамент пък са 5,281 млн. лв. Местата за платено паркиране в центъра на София към края на миналата година са били общо 16 782.
Тези в зелена зона са над два пъти повече, отколкото в синята – съответно 11 742 и 5040. Издадените стикери за преференциално паркиране, полагащо се на хората, живеещи в зоните, са се увеличили от 9600 през 2014 г. на 10 494 през 2015 г. Това означава, че местата, полагащи се на жители на центъра, са около две трети от всички паркоместа в синята и зелената зона.
Междувременно общинарите в Пловдив решиха да вдигнат с 50 стотинки цената на паркирането в центъра на града. От 1 май SMS-ът вече ще струва 1,50 лева вместо левче. Освен това синята зона в града ще работи и в събота от 10 до 18,30 ч.
Комисия от 12 общински съветници от София пък ще бистри мерки за подобряване на целогодишния достъп на граждани до планината Витоша.
Създаването й беше гласувано на вчерашното заседание на градския парламент по предложение на председателя му Елен Герджиков, който също влиза в състава на комисията. Тя трябва в срок до 6 месеца да направи анализ на проблемите свързани с транспорта до Витоша, състоянието на съоръженията, опазването на околната среда и да предложи мерки за решаването им.

Защо БВП е най-важният показател сред икономическата статистика?
37 души загинаха след руски удар край Киев, според Украйна Русия готви нова сухопътна офанзива
Илияна Йотова: Другата седмица ще знаете името на вицепрезидента
С нарастването на цените Турция губи репутацията си на евтина туристическа дестинация
Най-големият строителен проект в Гърция се фокусира върху екологията и устойчивостта
Русия обучава децата си да водят бъдещите войни
Сектор "Г" иска оставката на Христо Янев: ЦСКА не е училище
Йотова: Да бъдем българи с изправени гърбове - заедно можем да преодолеем всичко
Изкуството оживя пред базиликата "Свети Франциск" в Италия (СНИМКИ)
БСП единодушно застана зад Илияна Йотова за президент
Борисов: Изборите са предрешени, може отсега да поздравим Йотова
Срам за ЦСКА! Христо Янев трябва да си тръгне
ЦСКА пред тежък тест в Европа: Няма място за оправдания
Христо Янев е пътник: Феновете на ЦСКА изригнаха мощно
Стана ясно кога ЦСКА се завръща на „Армията“
Моуриньо за Златната топка: Най-добрите играчи са в Реал Мадрид
Зрелище от първия ден: Реал Мадрид открива новия сезон в Шампионската лига
Родените на тези дати, са склонни да постигат повече успехи
Седмична нумерологична прогноза за 31 август – 6 септември
Любовен хороскоп за 31 август – 6 септември
Нумерологична прогноза за 29 август
Зимнина в края на август: Какво задължително да сложим в буркани
Сотирано пуешко със спанак и нахут
Създадена е най-голямата карта на аутизма
Двойно кафе и кратка дрямка помагат за ободряване при шофиране за кратко
Имунните профили при шизофрения и разстройствата на настроението – различни
Първична аменорея – кога цикълът изобщо не идва?
Правителството отпусна допълнителни близо 5 млн. евро за въздушната спешна помощ
Колики при кърмачето – докога ще плаче бебето?
Жена се удави на плажа в Ахтопол
Полицаи разубедиха мъж, качен на перилата на Аспаруховия мост
БСП застава зад кандидатурата на Йотова на изборите
Правителството: Охраната не е изолирала Радев от граждани, медии или Гергана Петрова
Борисов: ГЕРБ ще продължи да съществува и без мен
Външно министерство: Българинът, изчезнал в Непал,още е в неизвестност