След като Изпълнителната комисия на ГЕРБ сне доверието си и поиска оставката на районния кмет на "Младост" Цвета Авджиева, тя обеща, че ще напусне поста.
"Ще дам оставката си, за да се успокоят жителите на "Младост", коментира тя пред "Труд".
"Единственият начин да се спре застрояването на площадките е да се атакуват решенията в съда", добави Авджиева, въпреки че именно липсата на адекватни мотиви в процедурите по одобрението и разрешението за строеж в междублоковото пространство на бл. 19, 20 и 21 в кв. "Младост 1" стана причина от ГЕРБ да се разграничат от нея.
Жители на квартала пък вече излязоха на протест, защото се оказва, че бетонът все повече завзема зелените площи в "Младост". Те се оплакаха пред камерите на Bulgaria ON AIR, че децата им вече няма къде да играят и настояха да се спре строителството в междублоковите пространства.
Отделно кметът на София Йорданка Фандъкова издаде заповед за пълна проверка на всички процедури и решения, които се отнасят до терена между трите блока от реституцията му през 2003 г. насам. Спряно е и строителството на сградата.
По нейно разпореждане главният архитект ще направи проверка и доклад за всички случаи на частни имоти, които се намират в обособени междублокови пространства на територията на район "Младост".
Премиерът Бойко Борисов пък обяви, че частичните избори за кмет на район "Младост" ще бъдат заедно с президентския вот на 6 ноември.
"Разбрал съм се с ръководството на партията и Изпълнителната комисия. За квартал "Младост" на София, от една спалня, която беше преди 10-15 години, в момента е един от най-хубавите квартали. Като се започне от прекарването на южната дъга до там, Бизнес центъра, метрото, санирани всички училища и детски градини, трилентови булеварди там, където едва се минаваше и всичко това, което сме направили, да даде на някой възможност да се възползва от това да каже, че било влошено качеството на живот, а то стана един от най-хубавите квартали”, заяви премиерът.
"Толкова паркове и градини се направиха в София, че просто не го заслужаваме и който го е допуснал, ще си понесе още днес отговорността", закани се Бойко Борисов.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Надеждите за деескалация на конфликта в Близкия изток окрилиха азиатските пазари
Златните резерви на Русия достигнаха 4-годишен минимум
Ваучери за почивка и данъчни облекчения – решения за кризисния летен сезон
Служебният премиер разпореди спешна проверка на АПИ
Ще отстъпи ли държавата решенията за общините на местната власт
"Булгаргаз" и новото поскъпване на газа: Кога ще го усетят потребителите?
Гюров разпореди проверка в АПИ: Кражбата на пари за ремонти е кражба на животи
Даниил отслужи света литургия в храм "Свето Благовещение" (СНИМКИ)
Кога ще се произнесе КС за България в Съвета за мир на Тръмп
Абсурдно е да няма премия за световен рекорд в плуването!
Капитанът на България е №1 в Полша
Възлов играч на Добруджа аут за Левски
Легендарен треньор: На националите ни ще им е трудно срещу Индонезия
Футболист на ЦСКА ще играе срещу България
Тухел с план как Англия да действа на Мондиал 2026
Хитовият турски сериал „Игра на съдбата“ тръгва премиерно от 1 април
Любовен хороскоп за април 2026
Какво се прави на Благовещение
Кой празнува на Благовещение
Нумерологична прогноза за 25 март
Таро карта за 25 март, сряда
Борисов: Ние нямаме неизпълнено обещание
Иран иска да преговаря не с Тръмп, а с Джей Ди Ванс
Спор между Георги Георгиев и Атанас Славов в дебат за съдебната реформа и Сарафов
Рекорден брой участници посреща Варна за Националния детски фолклорен конкурс
Без вода остава един район във Варна днес
Горивата у нас продължават да поскъпват, има спад на потреблението
Първият космически кораб с ядрен двигател ще полети към Марс през 2028 г.
НАСА превзема Космоса: Агенцията с нови инициативи в посока Луната и Марс
Създадоха самопочистваща се тъкан, която не се нуждае от прах за пране
Краят на МКС: Ще се превърне ли станцията Axiom в мост към комерсиалния космос?
Метеор с тегло един тон избухна над Тексас, хиляди в Хюстън чуха звуковия удар
Товарният кораб „Прогрес-94“ се скачи с Международната космическа станция