От началото на годината до края на август софиянци са дали малко над 3 млн. лв. без ДДС, за да приберат колите си от наказателните паркинги и да им премахнат скобите, пише "Монитор". От принудителното задържане в касата на Центъра за градска мобилност са постъпили 2,06 млн. лв., а от преместване на колите малко над 964 хил. лв.
От 1 октомври влиза в сила и ново работно време на зоните за платено паркиране, както и удължаване на синята зона в събота. Синята и зелената зона в работни дни да бъдат от 8:30 до 19:30 часа. До края на месеца платеното паркиране ще бъде от 8 до 19 часа.
Сега столичани плащат за престой в центъра до 14 часа в събота, но от следващия месец времето ще бъде увеличено до 18 ч.
Нови зелени зони ще бъдат въведени в "Лозенец" и "Средец".
В "Средец" ще бъдат разкрити 1193 платени паркоместа и отделно още 31 инвалидни. Те ще бъдат в участъка между булевардите "Цариградско шосе", "Евлоги и Христо Георгиеви", "Михай Еминеску" и улиците "Мизия" и "Хан Омуртаг".
В "Лозенец" ще се въведат 3500 места за платено паркиране. Новата зелена зона ще обхване участъка между булевардите "Евлоги и Христо Георгиеви", "Драган Цанков", "Джеймс Баучер" и "Черни връх".
Обособяването на паркоместа, сигнализацията и маркировката струват на Центъра за градска мобилност около 3,5 млн. лв.
Цените на платеното паркиране си остават същите - 2 лв. за синя зона и 1 лв. за зелената. Постоянно живеещите в по-скъпата от двете централни зони остава да плащат 150 лв. годишно, в зелената - 100, като втората кола излиза два пъти по-скъпо.
Финализирана е и обществената поръчка за закупуване на 10 паяка. ЦГМ ще преброи за тях 2,5 млн. лв. Те ще бъдат изплатени на лизинг.
С новите специализирани автомобили за принудителното преместване на колите от общинското дружество целят да въведат по-добър контрол на движението в столицата.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Какво (не) знаем за "най-голямата петролна сделка в историята"?
Кадър на деня за 30 август
Сътрудничеството с Ford се обръща срещу Volkswagen
Лондон е столицата с най-скъпите имоти в Европа
Легитимна военна цел ли беше газопроводът "Северен поток"?
Тръмп и Путин попаднаха в капана на войните, които нито могат да спечелят, нито да загубят
5 зодии, които привличат богатство и успех на 31 август 2026 г.
Седем души са загинали при преобръщането на кораб край Кипър
Земетресение с магнитуд 2,1 разлюля България
Борисов: Ние ще участваме там, където трябва да станем първи
Спасиха малък креслив орел в центъра на Варна
Дигитални зависимости: Kога телефонът се превръща в проблем?
НА ЖИВО: Ботев Пловдив – Левски (Съставите)
Кирил Домусчиев взима ЦСКА!
Левски набеляза Джеймс Аджако за нов трансфер
Шампионът на Англия с рекордна продажба
ВИДЕО: Кристъл Палас – Манчестър Сити
ВИДЕО: Ливърпул – Нотингам
Дневен хороскоп за 31 август, понеделник
Седмичен хороскоп за 31 август - 6 септември: Везните да не бързат
Защо семплите тоалети изглеждат скучни – и как лесно да ги направите по-стилни
Ябълков сладкиш с глазура за Симеоновден
Седмична таро прогноза за 31 август – 6 септември
3 рецепти за Симеоновден 2026
Създадена е най-голямата карта на аутизма
Двойно кафе и кратка дрямка помагат за ободряване при шофиране за кратко
Имунните профили при шизофрения и разстройствата на настроението – различни
Първична аменорея – кога цикълът изобщо не идва?
Правителството отпусна допълнителни близо 5 млн. евро за въздушната спешна помощ
Колики при кърмачето – докога ще плаче бебето?
Варна е най-посещаваният от туристите град в България, Париж е лидер в Европа
МФК Спартак триумфира с титлата в Bulgaria Beach Soccer Championship 2026
Защо котките „газят“ с лапи стопаните си
Германска пенсионерка в село Лозен: В Германия едва оцеляваме, в България е по-евтино, тук се излекувах
Тежък инцидент със скутер край Лом
Мъж се удави в Синеморец