Режим на платено паркиране ще бъде въведен в горната част на квартал "Лозенец" и в участъци от районите "Оборище", "Възраждане" и "Красно село", съобщи "24 часа".
Зелената зона за паркиране в София ще се разшири с още около 5500 места. Паркирането ще стане платено в горната част на квартал "Лозенец" и в нови участъци от районите "Оборище", "Възраждане" и "Красно село".
Предложението за разширение на зелената зона е на районните кметове и ще бъде разгледано утре от транспортната комисия към Столичния общински съвет.
Ако исканията бъдат приети, по 1 лев на час ще се плаща в горната част на "Лозенец". Според прогнозите в квартала ще има 2300 места за паркиране в зелена зона. Там преди няколко месеца бе въведена зелена зона, но само в долната част на квартала.
В "Оборище" зелената зона ще се разшири с около 1100 места и ще бъде въведена в карето между бул. "Христо и Евлоги Георгиеви", бул. "Данаил Николаев", бул. "Ситняково", ул. "Черковна" и ул. "Султан тепе".
В район "Красно село" паркирането ще стане платено в квартал "Крива река" - между бул. "Гешов", бул. "П. Славейков", бул. "Тотлебен" и ул. "Г. Софийски", както и в карето между ул. "Добруджански край", ул. "Йоаким Кърчовски", бул. "Тотлебен" и бул. "Скобелев". Там ще има около 700 паркоместа.
В район "Възраждане" зелена зона с около 1400 паркоместа се въвежда в участъка между булевардите "Сливница", "К. Величков", "Скобелев" и "Опълченска" - тоест в кварталите "Зона Б5" и "Зона Б18".
За въвеждането на зелена зона районните кметове провеждаха около една година обществени обсъждания и анкети сред граждани. В "Лозенец" например те бяха проведени още през 2014 г., но зелената зона бе въведена частично в края на 2017 г.
"По груби сметки общо новите места в зелена зона ще са между 5000 и 5500, ако СОС приеме и четирите искания. След решението на СОС ще направим проекти и тогава ще е ясен точният брой на новите места. Ще са ни нужни около 3 месеца за въвеждането на зоната - за поставяне на знаци, маркировка, антипаркинг колчета и др.", обясни шефката на "Паркиране и мобилност" в Центъра за градска мобилност Румяна Милова.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Как се развива дигитализацията в таксиметровите услуги
Колко мегапиксела са ви необходими за качествено видеонаблюдение?
Преговорите за заплатите в Япония водят до трета поредна година на ръст от над 5%
Британските компании ще продължат да вдигат цените, въпреки че инфлацията се забавя
„Левски“ и ЦСКА срещат футболните си съперници другата седмица
Когато спортната дипломация срещне границите на твърдата сила
Жена завлече 25 души с кредити за 807 730 евро
Две катастрофи блокираха АМ "Хемус"
Двама израелци се къпаха в едно от Седемте рилски езера
Postbank с потвърден дългосрочен и краткосрочен рейтинг от БАКР
Обедна емисия
Левски размаха пръст на феновете си + СНИМКА
Черно море го чака? Тижан Сона напусна Берое
ЦСКА и Лудогорец? Шампионът Левски ще дублира титлата си без проблем!
ЦСКА готви шеметен трансфер с национал на Франция!
ЦСКА с изненадващ трансфер!
ОФИЦИАЛНО: Изненадващият трансфер на ЦСКА е факт!
Какво означава, ако често виждате 11:11?
Нумерологична прогноза за юли 2026
Дневен хороскоп за 4 юли, събота
10 трика, които ни пазят от ретрограден Меркурий до 23 юли
10 бързи рецепти за почивните дни
Друсани картофи с масло – рецепта
Двама израелци се къпаха в Рибното езеро, глобиха ги
Дадоха старт на строително-ремонтни дейности във Вана по проект за близо 19 млн. евро
Шишков: Процедурата по одобряване на ПУП за „Баба Алино“ трябва да бъде прекратена
След резила: Нагелсман подаде оставка
ММФ „Варненско лято“ стана сцена на символичното предаване на председателството на Съвета на ЕС от Кипър към Ирландия
Съдът пусна и втория обвиняем по случая „Баба Алино“
Каква ще бъде съдбата на Слънчевата система след смъртта на Слънцето
Ще успее ли НАСА да изстреля спасителна космическа мисия за „Нийл Герелс Суифт“
Нова мистериозна „врата“ на Марс: Curiosity засне интригуващ обект в кратера Гейл
Прахови частици около Слънцето: Това ли е ключът към загадката на короната му
Прогноза за юли 2026: Кога да очакваме най-силните магнитни бури
Частна компания за първи път преобразува термоядрена енергия в електричество