До 30 ноември ще приключи работата по трамвайното трасе на ул. "Граф Игнатиев". Фирмата, която ремонтира зона 2 от централната градска част, отчете пред Комисията по архитектура и градоустройство към Столичния общински съвет, че приключват с настилката около новите релси и в момента правят битумната фуга.
Веднага след това обектът трябва да бъде приет от ДНСК и да бъдат направени изпитания с трамвайна мотриса.
Готов е участъкът от площад "Гарибалди" до "Славейков", чака се контрол от приемателната комисия на възложителя. Работата по двата площада обаче продължава.
Изпълнителят обяви, че при изминали 47% от времето на проекта са изпълнили 86% от работата. В следващите седмици ще се работи за поетапното премахване на огражденията, при гарантирана безопасност на преминаващите, за да може хората да имат по-лесен достъп до търговските обекти и сградите в района.
Това не значи, че ремонтът е приключил, уточниха от фирмата и представителите на строителния надзор пред общинските съветници. При строителните работи, които изискват допълнителни мерки за безопасност ще се слагат временни огради.
В рамките на няколко дни ще бъде положен втори пласт асфалт по ул. "Цар Иван Шишман" в участъка от ул. "Граф Игнатиев" до ул. "Паренсов", продължава работата и по тротоарите. Асфалтовата настилка ще е временна, защото ремонтът на ул. "Цар Иван Шишман" предстои идната година. По проект тротоарът от страната на жилищните сгради и магазините, който в момента е около 1.60 м ще бъде увеличен до 3 м, обясни проектантът арх. Радомира Методиева.
По време на заседанието на Комисията беше отчетена и срещата между представители на общинския съвет и бизнеса в района, която се проведе на 9 ноември т. г. От строителната фирма докладваха, че са изпълнили голяма част от препоръките на търговците.
Дървените плоскости за пешеходци се подменят с такива, които са безопасни при дъжд и сняг, увеличено е осветлението в района на 6 ОУ, вече се пускат и обновените улични лампи.
"За хората, които работят и живеят в района, всеки четвъртък след 11:00 часа представители на строителите и проектанта приемат сигнали и дават информация във временния комуникационен център на ъгъла на улиците "Паренсов" и "Цар Иван Шишман", съобщи председателят на Комисията Силвия Христова.
Тя уточни, че Общината изрично е поискала по-бързото премахване на огражденията, за да улесни работата на бизнеса в района с оглед на идващите празници, но подчерта, че строителните дейности на обекта не са приключили.
До края на месеца свършва и основната работа по градинките "Кристал" и "Св. Климент Охридски", и тротоарите на бул. "Васил Левски“ и ул. "Московска", отчетоха от "ПСТ Груп", които ремонтират зона 4 на столичния център.
Настилките са почти готови, голяма част от новото озеленяване в градините също е факт. По първият етап на обновяването на зоната ще има довършителни работи и през декември, следващият етап е догодина.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
OpenAI не успява да постигне целите за приходи и потребители преди IPO-то
Русия харчи над 500 млн. долара на ден за войната си в Украйна
Под прикритието на търговския мир с Тръмп Китай увеличава лостовете за икономически натиск
S&P 500 и Nasdaq отбелязаха нови рекорди въпреки блокираните преговори с Иран
Wizz Air има достатъчно гориво за натоварените си летни резервации
Кадър на деня за 27 април
Защо Spotify не филтрира създадената с AI музика
Милиардер пусна бензин по 1 долар в Австралия
Рубио видя "обещаващи знаци" за разоръжаването на "Хамас" по плана на Тръмп
Бостанджиев: Левски ще има бюджет за топниво в Европа!
Назначиха нов шеф на съдиите в Италия
Новият собственик на Левски каза откъде е богатството му
След освиркванията! Леао напусна Инстаграм
Петима разследвани за скандала в Италия
Новият бос на "сините": Левски вече е четвъртото ми дете
Пълнолуние в Скорпион на 1 май – приключваме с болезненото минало
Пудинг за закуска с йогурт, чиа и манго
Дървото на съдбата – как да отглеждаме Томсъновия клеродендрон
Как да изберем най-добрия протеин за жени според целите?
Защо кръвната захар е толкова важна за мозъка
Нумерологична прогноза за 28 април
Ето къде няма вода във Варна днес
Паркингите по морето вдигнаха цените, колко ще ни струва това лято?
Чарлз III пристигна в САЩ на първото си посещение като британски крал
Варна иска помощ за боклука от София
Къде ще се настанят депутатите от "Прогресивна България" в НС?
Кои са зодиите, които могат да ви бъдат най-добри приятели?
Разкриха 9000-годишна тайна: Археолози разгадаха мистериозните рисунки в Кения
Революция в мисиите до Марс: НАСА комбинира комуникации и наука в един апарат
Мултивселена – физиката допуска съществуването на паралелни светове
Допаминът и връзката му със загубата на памет при Алцхаймер
Откриха най-старото вино в света на 2000 години
Откриха 3500-годишно съкровище на гръцки остров