Опасна детска площадка, паднали огради и проблеми с бездомни кучета в София... Това са само част от проблемите, за които сигнализират потребителите в платформата Helpbook.info.
Наш потребител ни информира за опасно съоръжение за игра, намиращо се на детската площадка в района на НДК. От изпратената снимка е видно, че дървеният парапет, в близост до двойката монолитни пързалки, е нестабилен и се клати.
Според автора на сигнала е извършено символично укрепление, чиято сигурност е съмнителна. Парапетът се използва редовно при игра, а височината на съоръжението е над два метра, с което се създават предпоставки за наранявания на ползващите го деца.
Според изготвената държавна наредба, по разписание трябва да се правят периодични, постоянни и годишни контроли, които трябва да следят състоянието на съоръженията за игра. Молбата ни е да бъде направена инспекция на обекта и парапетът да бъде укрепен.
Следващият сигнал е за проблем с бездомни кучета в столичния квартал "Младост" 3.
Ето какво ни пише нашият потребител: "Въпросните кучета се движат заедно и застрашават живота на жителите на района. Постоянно лаят безпричинно и са нападателни. В близост има детски градини и училища. Не са единици случаите, в които съм ставала свидетел на агресивно поведение на кучетата към други кучета и минувачи. Някои съседи дори ги е страх от тях и заобикалят отдалеч. Моля, осигурете здраве и спокойствие на живущите в района"
Получихме и поредния сигнал за разрушен асфалт и дупка на софийска улица:
"До блок 68 в кв. Западен парк се намира проблемен участък от улицата, който за последните 5 години 3 пъти е ремонтиран. Последното закърпване на пътното платно беше направено декември месец 2018 г. Четири месеца по-късно върху ремонтираният участък има появили се пропадания и широки пукнатини. Кой контролира качеството на направените строителни дейности и безхаберното харчене на парите на данъкоплатците? На пръв поглед изглежда, че този участък генерира сигурни приходи на фирмата по поддръжка почти всяка година“, възмущава се потребителят.
Завършваме днешния обзор със сигнал за рухнала ограда в близост до Терминал 2. От изпратените снимки се вижда, че съоръжението в по-голямата си част е паднало на тротоара и за късмет в този момент не са преминавали пешеходци. С радост установихме, че в съвсем кратък срок останките от ламарините и подпорни греди са премахнати.
Ако видите нередности или проблеми, не се колебайте да подадете сигнал - направете го онлайн в HelpBook.info.
Платформата на Investor Media Group ще ви даде възможност не само да придадете гласност на проблема, но и да изпратите сигнал до отговорните институции.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Dow влезе в територия на корекция, докато S&P отчете пети пореден седмичен спад
Кадър на деня за 27 март
ЕК стана жертва на хакерски набег
Г-7 ще гарантира сигурността на Ормузкия проток, но след края на войната с Иран
Л. Тулев: Европейски модел в защита на гражданите и контрол върху AI ще е конкурентно предимство
Русия ще забрани износа на бензин от 1 април заради скока при цените
Времето днес: Дъждовна и облачна събота с гръмотевици
Кои са имениците на 28 март и какви забрани трябва да спазваме
Здравословните мазнини: Кои подпомагат организма и кои крият рискове
Рецепта за здравословен ванилов крем
Мъфини с ягоди и ванилия – рецепта за бърз десерт
Учени разчетоха "кода на старостта" в няколко показателя
Бекъм от Индонезия се кани на България: Ще им вкарам гол!
Александър Димитров даде почивка на България
Спортът по телевизията днес, 28 март
Мачовете по телевизията днес, 28 март
На 78 години върнаха Рой Ходжсън във футбола
Късна дузпа шокира Англия на "Уембли"
Веган купа с киноа и нахут
Нумерологична прогноза за 28 март
Таро карта за 28 март, събота
Дневен хороскоп за 28 март, събота
Как се държат зодиите, когато са тайно влюбени
Как да избереш плочки за баня според размера на помещението и светлината?
Футболист на Черно море донесе победа на младежките национали
Морските спецчасти на България и Великобритания със съвместно учение във Варна
22 години България в НАТО – министърът на отбраната Атанас Запрянов в „Големите последици“ по Bulgaria ON AIR
Рубио с остри критики към Зеленски
Утре вечер въртим стрелките на часовника
Кабинетът обяви пакет от мерки за справяне с последствията от кризата в Близкия изток
Защо колонизацията на Марс може да се окаже еволюционно самоубийство
Кометата C/2026 A1 продължава полета си към Слънцето
Палеонтолози откриха: Стотици яйца на динозаври, престояли 70 млн. години
Възможно ли е да се зачене дете в Космоса: Ново проучване разкрива сериозни пречки
Учени откриха кокаин, кофеин и лекарства в акули край Бахамите
Учени откриха магнитен двигател в недрата на Слънцето: Причинява опасни бури