За по-малко от час всички палатки и личният багаж на протестиращите бяха прибрани на тротоара. Обитателите на лагера са имали време да приберат личните си вещи, след което палатките са бли натоварени на камион.
В момента жандармерия с над сто служители на реда е блокирала кръстовището. Мая Манолова и Арман Бабикян са били на кръстовището, по непотвърдена информация Бабикян е арестуван.
Протестите започнаха преди месец , а блокадите преди десетина дни. По неофициална информация част от протестиращите са арестувани.Пред БНР един от протестиращите на Орлов мост в София - Манол Глишев, съобщи, че около 100 полицаи са отишли на мястото на блокадата около 4 и 30 часа.
"Малко преди 5 сутринта служители на СПС към СДВР, т.е.на специализираните служби към софийската полиция, обградиха Орлов мост с доста коли. Пристигнаха доста хора, може би над стотина полицаи, които дойдоха и общо взето разтуриха блокадата. По-скоро дойдоха, съставиха ни разпореждане за напускане на мястото по Закона за движение по пътищата, много забавно предвид, че последните дни въобще нямаше такъв проблем, явно полицията е стигнала до някакво разбиране по този въпрос. Попитаха ни дали ще изпълним разпореждането, няколко души отговорихме" не" , може би някъде към двайсетина души отговорихме "не" , съответно в момента ни отвеждат към някое от районните полицейски управления в София, предполагам Първо районно. Може би в палатковия лагер все още има някой от протестиращите, не мога да кажа."
На Орлов мост вече няма палатков лагер. Всички палатки и тенти, които бяха на кръстовището, вече са премахнати. Плакати и останали от протестиращите вещи се товарят на коли на дирекция "Аварийна помощ и превенция: към Столичната община. Плътни полицейски кордони са обградили кръстовището. Обстановката е спокойна.
Премахнати са палатковите лагери и в други градове, както е свалена и блокадата при Стара Загора към АМ "Тракия".
Палатковият лагер на едно от централните кръстовища в Пловдив - това до Баня Старинна - беше вдигнат след намесата на полицията, предава БНР. Полицейските служители са дошли с 4 буса малко след 4 часа сутринта, разказаха протестиращи, които снощи блокираха кръстовището и останаха да нощуват тук.
Част от тях взе още са на мястото. Полицаите са поискала документите на някои от хората, около 30 души, след което са им били съставени актове. Впоследствие служителитена реда са започнали да вдигат палатките.
Хора от лагера подчертаха, че не е имало насилие, но смятат, че действията срещу тях са били неправомерни. Няма напрежение, повечето от полицаите, участвали в акцията, се изтеглиха.
В момента движението по бул. "Цар Борис Обединител" и "Шести септември" се осъществява нормално.
Във Варна полицията е преместила палатковия лагер на кръстовището пред общината. В момента той е на тротоара и движението в района е освободено.
Блокираният път Стара Загора-Варна също е освободен и протестиращите сe намират в тревните площи.

Посещението на Тръмп е победа за Ердоган въпреки напрежението в НАТО
УниКредит и Alpha Bank задълбочават стратегическото си партньорство на регионалните пазари
Щетите от наводнения в Европа са се увеличили четири пъти заради засилване на екстремните събития
Levi's повиши прогнозите и дивидента си след силни резултати
Азиатските пазари приключиха борсовата сесия с разнопосочни резултати
България няма да подкрепя финансово Украйна през тази година
48 бойци от 22 държави: Български надежди за купата на KWU SENSHI за аматьори
Мутафчиев: С този бюджет обричат културата на печал, трябва ли пак да протестираме за пари
Държавата срещу гражданите: Поправка блокира колективните искове за опасните пътища
Кабинетът "Радев" решава за позицията ни спрямо санкциите срещу Русия (СНИМКИ)
WINBET подновява партньорството си с Ботев Враца
Проблем в Левски! Вуцов се заинати
Скандал между марокански журналисти и Дешан на пресконференцията (ВИДЕО)
Пробив! Финализират рекордна сделка за перлата на Лудогорец
Световно? 6 от четвъртфиналистите са от Европа
Италия отбелязва 20 г. от последната си световна титла
Венера в Дева на 9 юли носи късмет на три зодии
Лека вечеря: риба със зеленчуци и кадифен сос
Италиански кекс Ciambella с кефир – пухкав и ароматен
5 напитки, които хидратират тялото и намаляват целулита
Новолуние в Рак на 14 юли: Как ще се отрази на всяка зодия
Нумерологична прогноза за 9 юли
Тъжна вест! Почина поетесата Надежда Захариева
Увеличават се читателите и зрителите на културни представления във Варна на годишна база
Мъж отмъкна дамска чанта от студио във Варна
НАП откри нарушения при 1/3 от търговските обекти, проверени в Созопол
KWU SENSHI Световната купа за аматьори 2026 стартира днес с квалификационните двубои
37 души пострадаха във "войната" по пътищата у нас за денонощие
Пълно слънчево затъмнение на 12 август 2026 г.: Какво ще се вижда от България и Европа
Hayabusa2 изпрати нови впечатляващи снимки от далечен астероид
Растенията споделят енергия чрез скрити подземни мрежи
„Пътешественик във времето“ разкри кога и как ще започне Третата световна война
От Луната до Титан: НАСА разкри плановете си за следващото десетилетие в Космоса
Сензационно: Учени установиха, че пчелите изпитват емоции, подобни на човешките