Сезонът на активния листопад е в разгара си, а събирането на листата трябва да се извършва по определен начин. В платформата Helpbook.info получихме няколко сигнала за недокрай свършена работа по събирането и извозването на растителните отпадъци.
Наш потребител е приложил снимки и описва състоянието на площите в район "Сердика“: „Втора поредна година наблюдавам как в ж.к. "Банишора" падналите есенни листа се събират на купчини около дърветата. Никой не събира и/или извозва тези купчини, а вятърът ги разпръсква обратно по улиците. В резултат те гният по улиците и тротоарите до късна пролет. В ж.к. "Лозенец" например листата се събират в чували, които после се извозват, и в резултат не гният с месеци по улиците, замърсявайки както обществени, така и частни площи, причинявайки неприятни миризми и най-вече създавайки опасност от подхлъзване“, пише в сигнала.
От друг квартал получихме сходен сигнал: „Почистващата фирма събира листата и ги трупа на купчина (натрупани са вече и чували с листа), които не извозва вече един месец. Уж минава камион да ги събира, но това важи явно само за булеварда (не се влиза по малките улици). Лошото е, че започва да става бунище (туби от вода, бира и др.) адресът е кв. "Бенковски", ул. "Поп Георги Величков" 10 в непосредствена близост от центъра на квартала“. Нашият потребител се надява работата да се свърши до край, за да не се появяват новоизникнали бунища.
Получихме оплакване от град Русе за системно ползване на инвалидно място за паркиране пред жилищен блок. Също така редовно се възпрепятства достъпът до специално изграден тротоар за преминаване на инвалидни колички от шофьори, които спират на него, без да имат необходимите за това стикери.
Наш потребител ни изпрати снимки, на които се вижда безобразното състояние на пътната настилка на разклона към село Волуяк. Участъкът е осеян с огромни кратери, а на много места асфалтовото покритие изцяло липсва, което създава предпоставки за ПТП.
Това са само част от получените сигнали през седмицата. Ако видите нередност, проблем, с който се сблъсквате всеки ден, подайте сигнал в HelpBook.info!
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Европейските борси затвориха със спад при опасенията за пропукване на примирието в Иран
Щерю Ножаров: БНБ трябва да се въздържа от резки движения подобно на ЕЦБ
Енергийният шок вече определя финансирането за центровете за данни в Азия
Египет ще изкупи целия газ от кипърското находище "Афродита"
Примирието в Иран - глътка въздух, а не край на кризата
Броят на седмичните молби за помощи за безработица в САЩ се увеличава
Централна емисия
Централна емисия
Христанов и Даниил договориха 62,5 млн. евро за християнски храмове
Колко устойчив е туристическият ни сектор и какъв летен сезон да очакваме?
НА ЖИВО: Левски – Арда (СЪСТАВИТЕ)
Карлос Алкарас се измъчи в Монте Карло
Спалети ще се обвърже с Ювентус до 2028 година
Ландо Норис отново е с хубавата Маги + СНИМКИ
Бивш на ЦСКА изригна: Пребих го от бой… Човекът е 1.95 м и 100 кг…
Звезда отново го направи с Барса
Италиански козунак със стафиди
Великденска салата с пъдпъдъчи яйца
Обичаите на Велики петък
„Стоичков – Имало едно време в България“ е официалното заглавие на филма за Христо Стоичков
5 забрани на Разпети петък
5 топ тенденции в маникюра за специални поводи през пролет 2026
ВАС отказа да спре делото за освобождаването на Андрей Гюров от БНБ
Гришо може да започне от квалификациите на "Ролан Гарос"
Емил Дечев разкри за близо 1500 сигнала за изборни престъпления
Работник загина след падане от скеле
300 състезатели участваха в Купа "Бегун-2026“ по ориентиране във Варна
ОК "Васил Левски" с академичен форум във Варна за Априлското въстание
Китай тества технология за отклоняване на опасни астероиди
Откриха гигантски „океан“ до черна дупка, трилиони пъти по-голям от земните
Китайски учени пробиха най-дълбокия лед в Антарктида: Откриха древно езеро
Удари по Луната: Екипажът на „Орион“ видя нещо уникално
Мисия „Артемида II“: 7 любопитни факта за екипажа, полета и пътуването около Луната
Скрит фрагмент под Калифорния може да предизвика разрушителни земетресения