Собственикът на автокъща "Капитолия", която се намира в Борисовата градина трябва да предаде терена на "Софийски имоти" ЕАД. Това става ясно от определение на Върховния касационен съд, който е отказал разглеждането на делото и така влиза в сила решението на Софийския градски съд.
Става ясно още, че Столичната община не дължи неустойки на наемателя, който е изградил без 6 бр. стоманобетонови фундаменти с чадър от метална конструкция, изпълнени без разрешение за строеж и без одобрени проекти. В случая те или ще бъдат премахнати, или ще останат в собственост на наемодателя, съгласно клаузите на договора, като и в двата случая заплащане на извършените дейности не се дължи.
Директорът на "Софийски имоти" Димитър Шивачев обясни пред БГНЕС, че на този етап не могат да се възползват от това решение на съда, тъй като наемателите от ЕТ "Минкин – Албена Минкин" твърдят, че откакто са получили писмо за освобождаване на терена не са били във владение, а там е била друга фирма – "Софтрейд 2003" ЕООД и дефакто осъденият не е бил там. По думите на Шивачев това са хватки за бавене на изпълнението на решението на СГС. От думите му стана ясно още, че поредното дело, което е заведено отново е в Софийския градски съд и първото му заседание е насрочено за октомври месец.
Шивачев обясни, че сагата с "Капитолия" е от около три години и поясни, че до преди получаване на писмото за освобождаване на терена, собствениците редовно са плащали наем. Във времето на делото обаче са спрели да го правят. От думите му стана ясно, че автокъщата притежава основната сграда, която се намира в терена и при освобождаването му тя ще трябва да бъде отчуждена.
Директорът на "Софийски имоти" обясни, че преди 2 години Столичният общински съвет прехвърля обектите: автокъщата "Капитолия", заведението "Маймунарника" и ресторанта "Веселото село" в Борисовата градина за стопанисване от общинското предприятие "Паркове и градски градини".
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Градовете на бъдещето - на дневен ред са зелените зони и парковата среда
Зеленски показа как се води модерната война, докато Тръмп се цупи
Иран може да наложи транзитни такси за корабите в Ормузкия проток
Италия намалява временно акцизите върху горивата заради кризата с Иран
Започна изграждането на първото квантово-комуникационно трасе между България и Румъния
Водещ германски доставчик планира да отпише някои бизнеси, за да се справи с дълга
Връзката между консумацията на кофеин и сексуалното желание
Майката на Ивайло Калушев отложи погребението му за неопределено време
Опосум се скри в магазин сред плюшени играчки на летище в Австралия (+ВИДЕО)
Три зодии навлизат в щастлив период след 20 март
Мачовете са излишни: Арсенал ще спечели Шампионската лига!
Кой ще пази за Барса? Излязоха тестовете на Жоан Гарсия
Милан си набеляза нов в Ниската земя
Бербатов има идея да направи нещо много добро
Ужас! Халф на Галатасарай бил на косъм от ампутация снощи
Новият Стиви Джи? Собослай с много силни думи
7 могъщи поверия за пролетното равноденствие на 20 март
PAW PatrolTM Live! “The Great Pirate Adventure” идва в София
Таро карти за април за всяка зодия
Новата комедия „Огледалце, огледалце“ излиза на българската театрална сцена през април и май
Средиземноморска веган купа с нахут
7 начина, по които вредите на репутацията си
Продължават акциите срещу контролирания и вот в цялата страна
РЗИ: Водата от любима на варненеци чешма е опасна!
Етнографски музей – Варна представя изложба и каталог „Порцеланът - вечният спътник на лукса"
Ресторантьори призовават партиите да покажат програмите си в сектор туризъм
Отпускат близо 710 хил. евро за социални разходи във Варна
Майката на Ивайло Калушев отмени погребението му
Откриха нови луни около Сатурн и Юпитер
Защо НАСА отложи извеждането на ракетата за мисията „Артемис II“
Агонията на кометата C/2025 K1 ATLAS се превърна в неочакван подарък за науката
Астронавтът от Starliner Бъч Уилмор разказа за преживения ужас в орбита
Рядко явление в Атлантическия океан: Морски гиганти са забелязани на неочаквано място
НАСА с необичаен призив: Снимайте градушките!