"Топлофикация София" е със запорирани сметки заради дългове. Днес министърът на енергетиката Владимир Малинов покани на среща столичния кмет Васил Терзиев и ръководството на дружеството за намиране на трайно решение на проблема. Общите задължения на дружеството са над 1, 6 млрд. лв. към "Булгаргаз" и "Български енергиен холдинг".
"Чух обвиненията от страна на "Спаси София" и не мога да разбера това раздвояване на личността, защото те казват, че дружеството в момента уж се управлява от хора от ГЕРБ, а всъщност дружеството е със запорирани сметки, а пък кабинетът бил на ГЕРБ, кабинетът запорирал сметките... Доста са объркани тези хора", заяви общинският съветник от ГЕРБ-СДС Антон Хекимян в студиото на "България сутрин".
Той също така отбеляза, че задръстванията и проблемите с инфраструктурата на София са симптом на лошо управление.
Хекимян подчерта пред Bulgaria ON AIR, че при управлението на ГЕРБ са били поемани ангажименти за подобряване на транспорта и че решенията за отпускане на средства за автотранспорта вече са били взети, въпреки политическите атаки и обвинения.Гостът обвини управляващите от ПП-ДБ-СС, че не могат да управляват кризите и че в момента само търсят оправдания. Той спомена също така необходимостта от стабилно управление на държавата, което да помогне за разрешаването на проблемите на "Топлофикация" и градския транспорт.
"Моето голямо притеснение е, че София стои на дръпната спирачка заради липса на идея какво ще се случва с града. Следващите години ще виждаме големите проекти, които са оставени от ГЕРБ-СДС, те ще бъдат завършени. Там обаче ще виждаме новите управляващи, които ще правят първи копки на проектите, оставени от Фандъкова и ГЕРБ-СДС", заяви Хекимян.
Той изрази надежда, че срещата между кмета Васил Терзиев, министъра на енергетиката и ръководството на "Топлофикация" ще доведе до решения, като подчерта важността на държавната намеса за решаването на натрупаните дългове и необходимостта от партньорство за подобряване на състоянието на дружеството.
Гледайте целия разговор във видеото
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
SpaceX пише история с рекордно IPO и набрани 75 млрд. долара
Отмяната на атаката на САЩ срещу Иран окрили щатските индекси
Кадър на деня за 11 юни
Световното първенство по футбол не оправдава очакванията на туристическия сектор в САЩ
Васка Бакларова: Подготовката на кадри изисква активното отношение на бизнеса към училищата
Нарастващите жилищни разходи оставят все повече европейци без дом
Рецепта за домашна лимонада с мента
10 кожни проблема, при които алое вера може да помогне
Съвети за подреден гардероб с дрехи
Испанска рецепта за люти чушлета
Защо се събуждаме между 3 и 4 сутринта: Най-честите причини според специалистите
Здравословни вечери - менютата, които понижават холестерола
Южна Корея – Чехия
Спортът по телевизията днес, 12 юни
Мачовете по телевизията днес, 12 юни
Мексико откри Мондиал 2026 с победа 2:0 над Южна Африка и три червени картона
Мексико - Южна Африка 2:0
Стоичков с култово обаждане до Илиана Раева заради Сираков
Таро карта за 12 юни, петък
Пълнозърнесто тесто за диетична пица
Дневен хороскоп за 12 юни, петък
Какво означава, ако видите сойка? Скритата сила и синьото перце
„Тъмната вещица“ от Нора Робъртс
3 напитки, които стимулират метаболизма веднага след ставане
Прецедент: Цял континент разреши шофиране след употреба на марихуна
Чудо: Момиче падна от 12-ия етаж и оцеля (ВИДЕО)
Магнитна буря ще удари Земята в петък
Награждават призьорите от Националния литературен конкурс „Този безкраен свят“ във Варна
Над 250 участници се включиха в Националния форум на социалните услуги край Варна
Олимпик (Варна) са доволни от деветото място в Североизточната Трета лига
Как се е появил полът: AI моделира интимния живот на първите животни на Земята
Нова генна терапия за аутизъм показва обещаващи резултати
Лунен метеорит разкрива историята на три древни сблъсъка
Могат ли милион сателита с AI да предизвикат хаос в орбита? Мъск не мисли така
Вулкан в Антарктида изхвърля злато всеки ден
Фосили на 5 млн. години: Откриха най-голямото китово гробище в Индийския океан