Нивото на безопасност във фирмата "Берета Трейдинг" е изключително високо и отговаря на всички трудови норми и на изискванията за сигурност. Това заяви управителят на фирмата Десислав Делев пред БТА, чиито складове се взривиха вчера край "Петолъчката".
"Берета Трейдинг" се занимавала от 10 години с утилизирането на боеприпаси и досега не е имало подобен инцидент.
Още вчера фирмата е предала всички документи, свързани с нейната дейност, на следователи от Националната следствена служба във връзка със започналото разследване на взривовете.
"Берета Трейдинг" притежава европейските сертификати за качество и за опазване на околната среда - 9001 и 14001. Преди две седмици фирмата е била проверена от европейски одитори, посочи още управителят.
Веднага след инцидента Десислав Делев е посетил ранените работници, настанени в ямболската и в сливенската болница и им казал, че тяхното лечение ще бъде платено изцяло от фирмата.
Делев каза още, че неговите работници имат и втора застраховка от фирмата. Той ще изплати по една допълнителна заплата на всички работещи във фирмата, а пострадалите ще получат по две допълнителни заплати.
Според комисар Божидар Василев, директор на сектор "Контрол над общоопасните средства" в ГД "Охранителна полиция", по договор, сключен с Министерство на отбраната, "Милитъри продакшън" е трябвало да унищожи около 390 тона боеприпаси за шест месеца.
По думите му собственикът е един и същ, но фирмата, която извършва утилизацията не е "Берета Трейдинг".
От първи януари до този момент са били извършени пет проверки, които не са констатирали нарушения.

Богатите французи се въздържат от инвестиции в страната, обмислят да заживеят в чужбина
Руската армия твърди, че е превзела град Константиновка в Източна Украйна
Тръмп възхвали Америка и критикува комунизма в реч преди тържествата за 4 юли
Водородната икономика е в упадък, но не е победена
Добивът на петрол в ОПЕК нараства през юни с увеличаването на потоците през Ормуз
Тръмп: Уорш ще се изправи пред „малко враждебен“ Управителен съвет на Фед
Жилищният пазар в Северна Гърция продължава да поскъпва
От детските уроци до сцената: Димитър Атанасов, Христо Младенов и Анима разказват за пътя си в музиката
Йотова поздрави Тръмп по случай 250 години от независимостта на САЩ
Експеримент на Bulgaria ON AIR: Как AI помага на водещите на "България сутрин"
Алтернативата на пластмасата е на добра цена, безвредна е за здравето и щади природата
ЦСКА пак е в Европа, но не е решил проблемите си
Магьосник бута Англия напред на Мондиал 2026
Канада - Мароко
Клоп потвърди за Бундестима: Готов съм!
Все пак запазиха първоначалния час на Мексико - Англия, засега
УЕФА удря рамо на ЦСКА в Европа!
Хумус в ориенталски стил
Любовен хороскоп за 6 – 12 юли
Нумерологична прогноза за 4 юли
Синьо лято в маникюра за 2026 (+Снимки)
Хапвайте кайсии за баланс на кръвното и при горещи вълни
Летен коктейл с джин, краставица и мента
Анализ: От 877 км магистрали у нас, в добро състояние са едва 49%
Варна посреща турнир от инициативата „60 години Христо Стоичков“
Катастрофа по пътя Варна – Бургас, затруднено е движението край Обзор
Издирването на Наталия и Асен: Проверяват коли, изоставени сгради и пещери
Иран започна шестдневни траурни церемонии за Али Хаменей
Преди 400 г. художник е изобразил феномен, който науката e потвърдила едва наскоро
Малка бактериална тайна може да доведе до по-добри лекарства срещу рак
НАСА с необичайно обещание: Футболна топка ще лети до Луната, ако САЩ спечелят световното първенство
Каква ще бъде съдбата на Слънчевата система след смъртта на Слънцето
Ще успее ли НАСА да изстреля спасителна космическа мисия за „Нийл Герелс Суифт“
Нова мистериозна „врата“ на Марс: Curiosity засне интригуващ обект в кратера Гейл