Млад варненец си тръгна с разбит нос и аркада след снощния протест в града. Инцидентът стана по време на шествието по бул. “Мария Луиза”.
“Вървях до един възрастен човек, който от няколко дни излиза с нас и носи плакати срещу кмета”, разказа пострадалият и допълни, че пенсионерът редовно бил атакуван от момчета, които му дърпали плаката и искали да го вземат.
“Това се повтори и във вторник. Аз застанах между тези младежи и възрастния, за да го защитя. Тогава едно момче със суитшърт и черна качулка ме удари и побягна”, обясни още варненецът.
Свидетели на инцидента веднага посочили извършителя на стоящ наблизо полицай. “Добре”, отговорил служителят на реда и стоял, без да помръдне. Няколко протестиращи повикали негови колеги. “Дойдоха двама полицаи да ме питат какво стана и защо по лицето ми има кръв. Казах им, че са се сетили да питат”, разказа още пострадалият.
По-късно той потърсил помощ в Спешния център на Варна и се прибрал в дома си. Въпреки неприятната случка твърди, че отново ще се включи в протестите довечера.
Дядо Георги, 72-годишният варненец, заради който е станало мелето, каза, че преди няколко дни, когато протестиращите се събрали в зала “Пленарна” на общината, също е бил нападнат от младо момче, което му издърпало плаката и го скъсало.
Организаторите на варненските протести обявиха, че днес ще се състои мълчалив протест срещу кмета Кирил Йорданов от 17 часа пред Общината. “Искаме да видим кои са провокаторите с тромбите и свирките, които искат да ни заглушат”, подчертаха те.
Наш читател също сигнализира за инцидента в рубриката ни мРепортер. По думите на читателя мъжът е пострадал, защото се опитал да защити един дядо, на когото провокатори са скъсали плаката.
В интернет се появи и видеоклип от скандалната случка, в който се вижда и реакцията (или по-скоро липсата на такава) на варненския полицай, който казва само "Добре."
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Турция запазва лихвите без промяна, войната в Иран помрачава перспективите за инфлацията
Най-богатият украинец е купил апартамент в Монако за рекордните 471 млн. евро
Бъдещето на работните срещи – от хаос към пълен контрол
САЩ използват украинската система срещу дронове в една от базите си в Саудитска Арабия
Кога ще се свържат фондовите борси на Централна и Източна Европа?
Гърция обяви мерки за подкрепа за 500 млн. евро, след като бюджетът за 2025 г. надмина очакванията
Йотова: Свободните медии са гарант за независимостта на гражданите
Мелони и Мицотакис поздравиха Румен Радев за победата на "Прогресивна България"
Министерство на здравеопазването: Няма регистрирани случаи на антракс у нас
Energy of Tomorrow 2026: Мрежата, съхранението и ясната стратегия са критични за бъдещето на енергетиката
Йотова: Оставката на Сарафов е необходима, но е само първа стъпка
Бивш на двата клуба: Левски ще детронира Лудогорец!
Легенда на Дортмунд се качва на потъващия кораб "Тотнъм"
Лудогорец проговори за болката, причинена от ЦСКА!
Гуардиола полудя: Говорите глупости!
"Късната бомба" ЦСКА вече плаши съперниците
Другите спят, но той вижда: Скъсаха се да хвалят наш Драго в Кипър!
Дневен хороскоп за 23 април, четвъртък
3 карти разкриват посланието на вселената
Защо средиземноморската диета е толкова успешна за отслабване
Модни илюзии – трикове с дрехи, които променят силуета
Борислав Пенев: Свръхстимулацията от екраните предизвиква мощна допаминова реакция в развиващия се мозък
Кои са легендарните музиканти зад супергрупата BEAT, която съживява звука от 80-те на King Crimson
Кола избухна в пламъци пред хотел на пътя от Златни пясъци
Посланиците от ЕС одобриха 20-ия пакет санкции срещу Русия
За пръв път от Втората световна война: Бундесвера отново се готви да бъде най-голямата армия
„Укротяване на мига“ – изложба живопис на Ангел Веселинов в галерия „Арт Маркони"
Йотова за оставката на Сарафов: Отдавна трябваше да се случи това
Непълнолетен моторист блъсна челно кола във Варна и избяга с помощта на приятели
Над 35 000 намерени диаманта: Тайната на Crater of Diamonds State Park в САЩ
В САЩ разследват мистериозната смърт на учени с достъп до секретни програми
22 април: Денят на планетата Земя
Най-загадъчният вулкан на планетата изхвърля злато за хиляди долари всеки ден
Драматичната мисия на „Союз-10“: Първото скачване с орбитална станция
Уникално откритие: Фрагмент от „Илиада“ намерен в египетска мумия