Каналите с еротично и порно съдържание задължително трябва да бъдат кодирани.
Съветът за електронни медии започва проверки дали това се спазва, съобщи в Пловдив председателят на регулатора Георги Лозанов.
"Това се прави, за да се защитят децата от подобно съдържание, въпреки че имаме оплаквания от някои пенсионери, че ги лишаваме от удоволствията в живота им", сподели още Лозанов.
От СЕМ започват проверки и за пиратски телевизии и радиа, които се разпространяват в ефира без разрешение.
"99 на сто от операторите създават съдържание по закон, а изведнъж се появява някой, който си мисли, че това е пренебрежимо", коментира Лозанов и допълни, че при констатация на подобни случаи излъчването се спира и обикновено нарушителите уреждат правата си.
На изнесеното заседание на комисията в града под тепетата стана ясно, че последната дата за преминаване от аналогова към цифрова телевизия вече е 1 ноември. Отлагането на датата с два месеца се е наложило заради раздаването на декодерите и писма на някои медии, които искат отлагането.
От СЕМ съобщиха, че телевизия "Bulgaria On Air" вече е готова да премине изцяло на цифров сигнал още през следващата седмица.
28 програми са лицензирани да бъдат разпространявани по ефир. От първи ноември с декодери ще се приемат 9 канала, сред които е и този на телевизия "Bulgaria On Air".
"Отлагането се предизвика заради необходимото технологично време, за да може декодерите да стигнат до всички, които се нуждаят от тях. Аз лично се надявям скоро да сме в цифровата ера", каза Лозанов.
Цифровизацията няма да повлияе на абонатите, които гледат телевизия чрез кабелен оператор, подчертаха още от Съвета за електронни медии.
Въпреки закъснението на България за преминаването от аналогов към цифров сигнал, от СЕМ успокоиха, че няма да търпим санкции, защото има европейски държави, които са отложили процеса за 2015 година.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Операция "Спасяването на Виктор Орбан": докъде е готов да стигне Тръмп?
Белият дом подкрепя идеята на НАСА за лунна база, но иска намаление на парите за наука
Глобалният пазар на произведения на изкуството се върна към растежа през 2025 г.
Борислав Михайлов даде реален шанс на вратарите да направят кариера в чужбина
Водните централи помогнаха на Турция да преодолее шока от скъпия газ
Fordham: По-близо сме до цена на петрола от 200 долара за барел
Засилени мерки по пътищата в Гърция преди великденските пътувания
Нов метод за бързо затопляне на Марс чрез изкуствени аерозоли
Късна емисия
Без допинг на Зимните олимпийски игри Милано-Кортина
"Локомотив" (Пловдив) с минимален успех над "Локомотив" (София)"
Рецепта от тефтера на баба: Класически козунак със стафиди
Джъд Тръмп отнесе Робъртсън и стигна финала в Манчестър
Везенков и Олимпиакос превзеха върха в Евролигата
Още един сериозен претендент за промоция за Висшата лига
Крило на Фламенго хлътна по секси студентка + СНИМКИ
Яки пачки в Добруджа, за да спънат Левски
Локо Пловдив тресна 10 от Локо София
Празнуваме Лазаровден
Таро карта за 4 април, събота
Симона Халачева се присъединява към звездния актьорски състав на спектакъла на Театър „София“ – „Скрити лимонки“
Дневен хороскоп за 4 март, събота
Поверия за Цветница (Връбница)
Безплатни прожекции на детския филм „Случаят Тесла“
Камион блъсна и уби слязъл от возилото си шофьор на "Марица"
Полицията откри мъртъв 15-годишен ученик в Шумен
Откриха части от дрон във водите на Черно море
Американски военен самолет е свален над Иран
8 души са ухапани за седмица от кърлежи във Варна
Ясна групата на Спартак за мача в Пловдив
Учени откриха как да затоплим Марс само за 15 години
Астронавтите от Artemis II са изправени пред опасността от слънчева радиация
Откриха най-древния град в света, съществувал преди египетската цивилизация
Космическите центрове за данни на Илън Мъск може да се окажат провал
Алхимия в недрата на Земята: Учени откриха „кухнята“, в която се готви злато
Мистериозни проблясъци близо до Земята: Засечени са през 50-те години на миналия век