450 см е нивото на река Джулюнска при критични 500 см, продължава да се покачва. Това каза ръководителят на Хидрометеорологичната обсерватория във Велико Търново Петър Станков пред агенция „Фокус“.
Нивото на река Янтра при кв. „Чолаковци” в момента е 480 см. Около полунощ нивото е достигнало критичните 860 см. По думите на Петър Станков са нанесени сериозни поражения по крайречието на реката и в квартал „Асенов” във Велико Търново.
20 дни след първото наводнение поповското село Априлово отново бе залято от придошлите води на река Черни Лом. Наводнени са около 7-8 къщи, едно семейство е евакуирано. Това каза за кметът на населеното място Сергей Стоянов пред „Фокус“.
По думите му към момента продължава да вали дъжд и нивото на реката все още е повишено с около 2 метра. Пострадала е земеделската продукция в ниската част на селото, на места има поражения и по асфалтовата настилка.
Невъзможно е преминаването от единия край на Априлово до другия, уточни кметът. Мостът над реката разделя селото на две. Непроходима е Керчанската махала и движението към нея е затворено, каза още Сергей Стоянов.
Цяла нощ екипи на РС „Пожарна безопасност и защита на населението” са дежурили в пострадалото село. Ще бъде извършен обход и на хората ще се предоставят продукти от първа необходимост. Единственият начин за преминаване към момента е с трактор, обясни кметът.
В резултат на водното бедствие е рзрушен третокласният път в дряновското село Царева ливада. Това каза Румяна Дъчева, секретар на Община Дряново. По думите й водата е влязла под асфалта и го е разрушила.
Свлачище е прекъснало пътя за Роженския манастир, съобщи зам.-кметът на община Сандански Васил Бабалев.
Потоп превърна вчера улиците на Сандански в реки, избиха шахти, наводнени бяха няколко къщи и повалени дървета в парка на града. Липсата на добра отводнителна система причинява същото при всеки по-сериозен дъжд.
По думите на Бабалев обстановката се нормализира днес, като се почистват шахтите и улиците. Свлачище, предизвикано от обилните дъждове през последните дни, прекъсна движението между село Рожен и Роженския манастир.
Свлачището продължава да е активно, преминаването е опасно. Ето защо движението на автомобили по отсечката ще бъде преустановено изцяло. Желаещите да посетят манастира могат да стигнат до него пеша.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Кадър на деня за 28 март
Въздушният транспорт в САЩ е счупен, но има начин да се поправи
Петролните и газови компании отново се насочват към проучванията
Криптовалутите създадоха семейна драма в една от водещите швейцарски банкови династии
От купувачи към продавачи, или как централните банки обръщат пазара на злато
Преговорите за бюджета на ЕС до 2034 г. зависят от резултатите от изборите в Унгария
Как да предпазим децата от топлинен удар с правилните плодове
Рецепта от тефтера на баба: Спаначена супа с ориз
Мерджанов: България трябва да преразгледа санкциите срещу Русия
Пролетни рискове за шофьорите: Как сезонът влияе на зрението
Синя мечта: Левски веднага започва строежа на нов стадион!
На приливи и отливи: Левски започва гмуркане към титлата
Нешлифован диамант е сърцето и душата на Левски
Стимулират ЦСКА 1948 с пари за Лудогорец
Аржентина плаче! Национал пропуска световното зарази скъсани връзки
Левски изпуска головата си машина?
Как да избереш плочки за баня според размера на помещението и светлината?
Дневен хороскоп за 29 март, неделя
Седмична нумерологична прогноза за 30 март – 5 април
Reebok пренаписва правилата между спорт и стил
Любовен хороскоп за 30 март – 5 април
5 задължителни елемента на пролетния маникюр
Седмичен хороскоп 30 март - 5 април 2026
Черно море Тича загуби от Спартак (Плевен) във Варна
Сериозен ръст на случаи на домашно насилие през 2025 г.
Протести срещу Тръмп в САЩ
България завърши със седем титли на турнира "Дан Колов - Никола Петров"
Осуетиха опит за бомбен атентат пред американска банка в Париж
Сателитни данни разкриват изненадващи промени в сладководните запаси на Арктика
Защо колонизацията на Марс може да се окаже еволюционно самоубийство
Кометата C/2026 A1 продължава полета си към Слънцето
Палеонтолози откриха: Стотици яйца на динозаври, престояли 70 млн. години
Възможно ли е да се зачене дете в Космоса: Ново проучване разкрива сериозни пречки
Учени откриха кокаин, кофеин и лекарства в акули край Бахамите