Трагедията в Крушевец, при която загина 11-месечно бебе, е била причинена от граничен полицай. Той е шофирал с 0,63 промила в кръвта, съобщиха за Dnes.bg от полицията в Бургас. Мъжът не е бил на работа и е бил с личния си автомобил. Той е 36-годишният Красимир Стоянов от Приморско.
Както Dnes.bg писа, около 9 часа тази сутрин кола се качи на тротоара в созополското село Крушевец и помете количка с дете. 11-месечното момиченце не е имало никакъв шанс и е загинало на място.
Трагедията станала, докато майката Нонка Кънева била в хранителен магазин в центъра на селото. Тя била оставила количката с бебето си Красимира на тротоара пред магазина. В този момент „Рено Канго“ с бургаска регистрация, пътуващо от Малко Търново за Бургас, се завъртяло на завоя. Колата не успяла да завие, а влязла в насрещното платно и се качила с висока скорост на тротоара, където помела количката с Краси.„И двете чухме удара. Тя си тръгваше, количката беше на стъклото отвън. "Няма я количката, детето ми отиде", се развика тя и хукна навън“, разказа пред БНР продавачката в магазина.
Отвън играел и 8-годишният брат на Красимира. Той се е разминал на косъм с трагедията и за щастие е невредим. „Съпругата ми е в шок“, каза покрусеният баща Красимир Кънев.
Адвокатът на семейството Пламен Найденов беше категоричен, че нарушението е фрапиращо. „На тротоар с такава скорост, с такова незачитане на правилата, пресичане на линия, навлизане в насрещната лента за движение“, изброи той.
Кметът на Крушевец Иван Иванов обясни, че пътят, който минава през селото, е главен и местните хора отдавна настояват за изкуствени препятствия по него.
„Ще се вземат големи мерки. Предполагам вече никой няма да отказва, както досега се е случвало. Когато правиха пътя, исках да се направят легнали полицаи. Тяхното мнение беше такова - не може на международен път да се сложат легнали полицаи“, спомни си Иванов.
Междувременно Михаил Попов, вуйчо на прегазената преди години на пешеходна пътека в Бургас Валя, обяви в профила си във Фейсбук, че се срамува от хора като Красимир Стоянов. Попов също е граничен полицай и пише: „Срамувам се от този, който дори не искам да наричам с думата „колега“, срамувам се и от вас, колегите, които се опитвате да му помогнете".
Попов е един от създателите на сдружение „Безопасни улици“.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Франция е понесла рекордните над 50 дни на горещи вълни през 2026 г.
Най-голямата китайска козметична марка пробива в САЩ чрез местно партньорство
Експерт: Ефектът "Евровизия" трябва да осигури по-дълъг летен сезон
SK Hynix се опитва да успокои пазара с обратно изкупуване за 29 млрд. долара
Русия разчиства петролните терминали в Балтийско море за своя „Уралс“
Борсовият регулатор на САЩ предлага свой криптоплан за отстъпки
МВР и МОН стартират мащабна програма срещу насилието сред младежите
ГЕРБ: Иран да каже дали разглежда българска територия като възможна цел
Кадемлийски за ЦСКА съдия ще свири реванша с ОФИ
Арсенал все пак договори английски национал за 51 милиона паунда
Ботев Враца взе играч от дубъла на клуб от МЛС
Награждават Нешка Робева с орден „Стара планина“ първа степен
Томаш с любопитен коментар за ОФИ-ЦСКА, посочи и силните страни на „червените“
Веласкес разкри от какво е доволен от Левски
Дневен хороскоп за 20 август, четвъртък
Тест: Изберете си карта и вижте какво ви очаква
Таро карти за септември 2026 за всяка зодия
Високопротеинова зеленчукова супа за отслабване
3 зодии привличат финансов успех в седмицата от 17 до 23 август 2026
Кои са едни от най-добрите съставки за кожата след плаж
Влияние на високите летни температури върху функцията на мъжката репродуктивна система
Безплатни изследвания за мъжки стерилитет в УМБАЛ Бургас
Здравните права на децата ще бъдат във фокуса на форум в Стара Загора
Изкълчване на долната челюст в напреднала възраст – защо се повтаря и как се намества ставата?
Съвременни методи в интервенционалната медицина ще бъдат представени в Русе
Военен лекар застава на поста заместник-министър на здравеопазването
Жълт код за горещо време е обявен за утре, Варна е в безопасност
Учителите ще работят по единни критерии за детското развитие
Психолог: За пълноценна почивка са нужни минимум осем дни отпуск
Изложба във Варна представя историята на стоковата борса и тържищната търговия
Световният фотографски елит гостува във Варна
Президентските избори ще са на 25 октомври, реши правителството