Очаква се повишаване на речните нива в цялата страна в следващите дни, съобщиха от Министерството на околната среда и водите.
По данни и прогнози на НИМХ днес над цялата страна вали дъжд. По-значителни валежи се очакват привечер в Централна и Южна България, а през нощта и в източната част на страната. Утре в западните райони ще е почти без валежи, но в Източна България все още ще вали. Очакваното сумарно количество за дъжд днес и утре ще бъде между 3 - 10 л/кв.м.
В западните райони за същия период се очаква количествата да бъдат между 20 - 40 л/кв.м. В Централна и Източна България, на отделни места в източните райони е възможно да достигнат и до 50 л/кв.м.
В петък се очакват превалявания в цялата страна, но вече слаби - до 5 - 6 л/кв.м. С понижението на температурите, през нощта срещу петък и в петък, на места по високите полета и в Предбалкана е възможно дъждът да се примесва със сняг. В събота почти не се очакват валежи.
На 20 ноември на база на метеорологичната и хидрологична обстановка в страната речните нива ще се повишават, в резултат на прогнозираните валежи.
Значителни ще бъдат повишенията във водосборите на реките от Черноморския басейн: Черноморски добруджански реки; Водосбор на р. Провадийска; Водосбор на р. Камчия; Водосбор на р. Двойница; Водосбор на р. Хаджийска; Водосбор на р. Ахелой; Водосбор на р. Айтоска; Водосбор на р. Сънърдере; Водосбор на р. Чакърлийска; Водосбор на р. Русукастренска; Водосбор на р. Средецка; Водосбор на р. Факийска - горно течение; Водосбор на р. Ропотамо; Водосбор на р. Дяволска; Водосбор на р. Караагач; Водосбор на р. Велека; Водосбор на р. Силистар; Водосбор на р. Резовска;
В Източнобеломорския басейн – подводосбори: р. Тунджа - средно и долно течение и съответните й притоци (р. Блягорница, р. Асенвоска, р. Овчарица, р. Мучурица); р. Марица - долно течение и съответните й притоци: р. Сазлийка, р. Харманлийска, р. Бисерска, р. Бакърдере, Голяма река, р. Лефеченска, р. Каланица;
В Западнобеломорския басейн – подводосборите на реките: Водосбор на р. Струма.
Предвид динамичната метеорологична обстановка съществува риск от локални внезапни наводнения. Оперативното звено към МОСВ е активирано.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Растежът на заплатите в еврозоната ще се ускори през втората половина на годината
Разходите за труд в България са нараснали по-бързо в края на 2025 г.
Главболгарстрой откри състезателна писта по международни стандарти с потенциал за световни състезания
Луис де Гиндос: ЕЦБ е нащрек за вторични ефекти от войната в Иран
Какви са пречките пред внедряването на AI в бизнеса?
ЕС крие чувствителна информация от Унгария, опасявайки се да не стигне до Кремъл
"Любов и други аварии" в театър София: Какво се случва, когато любовта си тръгне?
Една линейка обслужва десетки населени места - шофьорите не издържат повече
Танцуват, наблюдават и ни следват: Бъдещето принадлежи на роботите от Китай (СНИМКИ)
Путин приветства преизбирането на Ким Чен Ун: Безусловна подкрепа от Русия
Европа се насочи към възобновяемата енергия заради кризите с петрола и газта
Защитник на ЦСКА сменя ас на Левски в националния
Няма такова изригване! Владо Стоянов попиля бивш треньор и съотборник в Лудогорец
В Разград не спят! Лудогорец отмъкна крило от Левски
Казахстанци натириха Николай Костов
Левски се изфука със седем национали
Веласкес намери решение за голям проблем в Левски
На 29 март местим стрелките с час напред
След 23 март 3 зодии ги очаква растеж и промяна
Цветно настроение в пролетния маникюр (+Снимки)
Етнолог: Трапезата е била свещено нещо за старите българи
Какво се прави на Благовещение
20 гениални домашни трика, които всяка жена трябва да знае
Рядък вид делфин, използван за военни цели, скита в Черно море
БАБХ иззе над 200 кг храни без документи на границата с Турция
Преподаватели във Варна ще обсъдят нови подходи за интерактивно учене
Фехтовачите на Черно море грабнаха 11 медала
В САЩ: Откриха опасна дрога в детски кукли
Самолет се заби в пожарна, има загинали! (СНИМКИ/ВИДЕО)
Телескопът „Нанси Грейс Роман“ на НАСА преминава финални тестове
Кои планети да наблюдаваме на небето през април 2026 г.
Древна делта, открита под повърхността на Марс, ускорява търсенето на живот
Руски учени разработват космическа оранжерия за мисии до Марс
Откриха потенциално обитаема планета, която разпалва надеждите за извънземен живот
Най-дълбоката точка на Средиземно море е затрупана с отпадъци