Правителственият самолет "Фалкон", в който пътува премиерът Бойко Борисов, не успя да кацне на Летище Пловдив - трите колесника не са се отворили, съобщиха от правителствената информационна служба.
Премиерът излетял от Варна за Пловдив, където в 18,30 часа трябваше да пререже лентата на новата спортна зала там, но полетът не успя да завърши.
След излитането си Фалконът не успял да прибере трите колесника. Това наложило екипажът от Авиотряд 28 да предприеме кръжене над морето, за да изразходва част от горивото и да кацне безаварийно обратно на летището, макар само един от колесниците да е сработил.
"Премиерът Бойко Борисов запази спокойствие на борда", съобщиха от Летище Варна.
"Добре са всички пътували на борда", съобщи пред Dnes.bg и транспортният министър Ивайло Московски. По думите му проблемът е в електрониката, а не е механичен.
"Моето мнение е, че следващият сервиз трябва да е директно при производителя, защото явно не може да се открие къде точно стават тези проблеми", допълни още Московски.
Екипажът на авариралия "Фалкон" е получил забрана да прави опити за ново излитане. В момента друг самолет пътува към Варна, за да прибере министър-председателя.
Обсъжда се и алтернативен вариант, но не се знае дали делегацията ще продължи към Пловдив, където хиляди хора очакват Бойко Борисов, за да пререже лентата на новата зала "Колодрума".
Там вече го чакат величия от родния спорт, сред които Стефка Костадинова, Христо Стоичков, Йордан Йовчев. Националният отбор по волейбол също е под тепетата.
Откриването на "Колодрума" е дълго чакано събитие. Залата разполага с единствената на Балканите колоездачна писта и дава възможности за практикуване на над 20 вида спорт. В обекта бяха вложени 50 милиона лева. Залата разполага с 6200 седящи места.
Спортното съоръжение ще изпълнява функцията едновременно на покрит колодрум, спортна зала, концертна зала и място за множество социални прояви и мероприятия.
Това е трета сериозна авария с правителствения самолет - през април той отлетя за ремонт в Швейцария заради техническа повреда, която бе открита във "Фалкон"-а. На 15 април стана ясно, че се е включила светлинната сигнализация за проблем при прибиране и спускане на колесника на самолета.
Съгласно инструкциите пилотите са направили заход за кацане. В това време самолетът е бил празен.
През февруари правителственият самолет също имаше проблем с единия колесник, който не се прибра при излитането.
Тогава той трябваше да откара премиера Бойко Борисов в Брюксел за среща на евролидерите.
За да кацне, "Фалкон"-ът кръжа над София повече от час, докато изразходи горивото.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
След бавен старт на годината китайските автомобилни марки отново се разширяват в Европа
Високите цени на горивата ще оскъпят плодовете и зеленчуците у нас, посочват от бранша
КФН издаде окончателна забрана на търговото към миноритарите на "Момина крепост"
Експерт: С мултифондовете пенсионната система не става по-рискова, а по-ефективна
Служебният министър на икономиката: Ще трябва да понесем поскъпването на горивата
Италия разследва Sephora заради предлагане на продукти за възрастни на деца и юноши
МОН предлага по-високи такси: 545 евро за студент
Обедна емисия
Васил Михайлов пак избегна ареста след опит да подпали къщата на полицай
Лора Христова и Владимир Илиев триумфираха в Банско
Защитник на Левски със злощастен дебют за родината си
Иван Иванов гази експресно и е на полуфинал в Тарагона
Юве с офанзива за Роберт Левандовски
Ясно е дали Реал Мадрид взима носител на Златната топка
Луис Енрике отряза Манчестър Юн заради друг отбор
Smart Care реализира 10000 поръчкови душ кабини в София – Какви са съветите на екипа?
Женски хороскоп за април 2026
Шведският музикант Jay-Jay Johanson за първи път в София
Здравословните мазнини – кои са добри за тялото и кои да избягваме
4 неочаквани ползи от черния кимион
Как да избереш плочки за баня според размера на помещението и светлината?
Отпускат 102 хил. евро за задължения и заплати на персонала в Тубдиспансера във Варна
Предадоха на съд двама обвиняеми за смъртта на деветима възрастни хора при пожара в село Рояк
От 1 април се въвеждат летни разписания на автобусна линия №55 във Варна
Пролетен фестивал на куклите се открива във Варна на Цветница
Александър Димитров с критика към националите: Дано малко си променим манталитета
Какво ще бъде времето в събота?
Учени откриха кокаин, кофеин и лекарства в акули край Бахамите
Учени откриха магнитен двигател в недрата на Слънцето: Причинява опасни бури
8 неща, които трябва да знаете за историческата мисия Artemis II
Астронавт на НАСА изуми интернет със снимка на яйцевиден обект с пипала
Учени: Може да пропускаме сигнали от извънземни заради космически „шум“
Откриха скелета на д’Артанян, твърдят археолози