IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec Megavselena.bg
BGONAIR Live

Полицаите от страната: Да се обединим!

Униформени от Хасково, Пловдив, Бургас... също протестират

Снимка: БТА

Снимка: БТА

Служители на Областната дирекция на МВР - Хасково, блокираха в 17.15 часа движението по автомагистрала "Марица" за около 20 минути.

Те протестираха срещу подготвяните промени в проектозакона за държавния бюджет за следващата година, които орязват финансовите привилегии в сектор "Сигурност".

Полицаи и пожарникари от Хасково и Димитровград, които се включиха в протеста, изразиха недоволството си от предвиденото намаляване на социалните им продобивки.

Те са решени да протестират всеки ден, докато исканията им не бъдат изпълнени.

Повече от 150 полицаи от Пловдив пък подадоха рапорти за напускане на системата заради проекта, който касае промени в заплащането и обезщетенията.

Над 50 служители на МВР се събраха пред сградата на Областната дирекция на министерството в Бургас в знак на съпричастност към колегите им от страната.

Сред тях е и старши комисар Калоян Калоянов, директор на бургаската полиция, който обясни, че утре ще има яснота по всички въпроси, които служителите поставят и тогава ще може да се коментира.

"Като директор на Областната дирекция въобще не ми е безразлично, това което чувстват служителите". Той допълни, че от началото на месеца до сега има подадени по-малко от 10 рапорта при него.

Повечето от служителите на МВР не искат да коментират нищо пред журналисти.

Единствено Георги Рударски, служител а МВР , заяви, че са съпричастни с колегите им за случващото се.

"В цялата страна има организирани протести, а лично аз изразявам недоволството си срещу начина, по който стават нещата", допълни Рударски.

От Синдикалната федерация на служителите в МВР излязоха в декларация, в която настояват за незабавно оттегляне на проекта на Закон за държавния бюджет за 2016 г. в частта му, засягаща социални права на служителите в сектор "Сигурност", настояват за право на колективен трудов договор за държавните служители в сектора; право на синдикалните организации в сектора "Сигурност" да се присъединяват в национално представителни синдикални организации; обвързване на заплатите в сектора със социално измерим критерий - средната работна заплата за страната, са сред другите искания в декларацията.

 "Да продължим това, което започнахме заедно. Да се обединим и на 8.11. 2015 г. в София, площад "Народно събрание", в 13.00 ч. да покажем, че няма да позволим България да бъде унищожена", се призовава в декларацията им.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Страната
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата