IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Българите тръгнаха на дизелов туризъм в Македония

Литър дизел у нас е 2 лв., а там излиза 1,50 лв.

Снимка: Reuters, архив

Снимка: Reuters, архив

Българите тръгнаха на "бензинов туризъм" в Македония. Причината е, че бензиностанциите на една и съща верига от двете страни на границата предлагат горивото на различни цени.

Така например, ако литър дизел у нас е малко над 2 лв., то в Македония цената е около 1,50 лв, съобщава Нова телевизия.

Пътят от София до Скопие е 240 километра, а при среден разход на гориво за това разстояние са необходими 15 литра дизел. Ако заредим на тръгване от София, това ще ни струва около 30 лева. Ако купим същото количество в Скопие - цената е 22 лева.

Колкото повече дизел се зареди в резервоара, толкова повече се спестява. Това обяснява защо много шофьори в районите в близост до границата прескачат към съседите в търсене на по-изгодните цени. Хората от Гюешево и Кюстендил често прескачат до бензиностанциите в Крива паланка и Куманово.

Въпреки рекордно евтиния петрол цените на бензина и дизела у нас на практика не са се променяли през последната седмица и се движат в рамките на 2- 2,06 лв. за литър, показа проверка на вестник "Монитор". Според експерти обаче бензинът може да поевтинее до 1,80 лв. за литър през януари.
 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Страната
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата