Предимно облачно ще е времето на 18-и януари. На много места ще има слаби валежи от сняг. От запад на изток валежите постепенно ще спират и облачността ще се разкъсва.
Ще духа умерен, в Източна България силен вятър от север-северозапад, отбелязват от Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ) към БАН.
Предвиждат се снежни виелици най-вече в Дунавската равнина и Източна България. Ще се образуват преспи, на места и видимостта ще е намалена. Максималните температури ще са между минус 6° и минус 1°.
Над Черноморието ще бъде облачно и ще продължи да превалява слаб сняг. Ще духа силен вятър като максималните температури се очакват да са между минус 5° и 0°. Температурата на морската вода е 7°-8°. Вълнението на морето ще е 3-4 бала.
Предимно облачно със слаби снеговалежи ще е над планините. През деня над масивите от Югозападна България валежите ще спрат и облачността ще се разкъса. Ще духа силен северен вятър. Мразовито време с максимална температура на височина 1200 метра около минус 10°, на 2000 метра – около минус 14°.
Заради вятъра усещането ще е за още по-студено време. Има условия за измръзвания.