IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Хоро и гайди в чест на… сланината и ракията

Традицията помага на местните да реализират продукцията си

Снимка: БТА

Снимка: БТА

Хиляди ценители на българските традиции се събраха в град Априлци на Празника на сланината и греяната ракия, който се организира за шеста поредна година от местното читалище "Светлина", съобщи БНР.

Местните хора да излязат и да реализират своята продукция като сланината и ракията, обясни Дончо Пачников за това каква е идеята на събитието.

Голямата награда живо прасенце в конкурса за най-крехка сланина спечели Събин Ранков, който допълни: ”Дядо ми ме е учил как се прави хубава сланина – това е технология, която не се казва на всеки”.

Гостите на празника имаха възможността да опитат традиционните бабина гозба и боб със сланина, както и много вкусни мезета.

Преди време сланината и ракията бяха нарочени от премиера Бойко Борисов, че са вредни за здравето.
 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Страната
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата