Момченце на две години и два месеца от хасковското село Николово почина от общо изтощение и глад. Лекарите от спешното отделение в града били потресени от случая, затова решили да му дадат гласност.
Вчера, малко преди 10 часа, на спешния телефон 112 е получен сигнал за дете в безпомощно състояние. Обаждането е от родителите, които установили, че то почти не диша.
Лекарите от изпратената на място линейка констатират, че детето е на прага на смъртта, затова го откарват по спешност в болницата в Хасково. При докарването му в спешното отделение малкият Теодор бил с липсваща сърдечна и дихателна дейност и с разширени зеници.
"Нямаше искрица живот", разказа д-р Димитър Кючуков, началник на спешното отделение към МБАЛ Хасково и един от лекарите, опитали се да спасят детето. Предприети били незабавни реанимационни действия и интубация, борбата продължила около час, но детето не възстановило дихателната си дейност.
"На пръв поглед момченцето имаше блед, страдалчески израз, най-вероятно е страдало от нещо. По данни на майката предишния ден то се е оплакало от болки в корема. Беше недохранено, с много по-малко телесно тегло за възрастта си, беше бледовато, което говори за инфекция. Имаше и множество гнойни обривни единици по цялото тяло", разказа д-р Кючуков пред bTV.
Това по думите му говори за обща интоксикация на организма, което може би е довело до тежките последствия.
Личното му мнение е, че за Теодор не са полагани достатъчно грижи и не е бил проследяван от педиатър или личен лекар, макар майката да е декларирала, че има личен лекар в Кърджали и е бил воден в Пловдив в детска клиника по повод заболяване, което не е уточнила.
"Майката беше неадекватна в момента, даваше неадекватни сведения за детето, но не може да се каже в такъв момент дали има промени в психиката или е била разстроена от загубата", каза д-р Кючуков.
"Потърсихме помощ, за да дадем и съвет на родителите, че малките деца имат значително по-нисък имунитет от възрастните, при тях инфекцията се внедрява много по-бързо и може да настъпят фатални усложнения", обясни той.
Полицията вече работи по случая.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Декарбонизацията без евтини технологии остава голямото предизвикателство
С ескалацията на конфликта страни от Персийския залив спешно търсят българска спецпродукция
Цените на торовете създават риск за реколтата
Украйна даде данни за повредата на "Дружба" на европейски представители
Happy стана генерален спонсор на спектакъла „Кораб в сърцето“
ЕЦБ очаквано не промени лихвите, но влоши прогнозите си за инфлацията заради нарастващата несигурност
МВР ускорява издаването на документи и удостоверения заради изборите
Спипаха над 30 пияни и 6-ма дрогирани шофьори за ден
Съдът отхвърли искането за експертиза на запис с Кьовеши пред ЕП по делото срещу Петков
Циклонът "Нарел" приближава Австралия с ветрове до 260 км/ч
Столичната община започна мащабно почистване на фасади и площади
"Синя фиеста" към титлата! Левски поднови стара традиция
Петте пробойни в ЦСКА
Историческо! Клубовете от Висшата лига с единодушно решение!
Левски получи двоен стимул в битката с Лудогорец за титлата
Мъри дава живец на Гьоз-Гьоз в базата
Голяма новина за ЦСКА и Лудогорец, Левски също е замесен
Дневен хороскоп за 20 март, петък
Катерина Иванова: Основният симптом при жените с ендометриоза, е изключително болезнена менструация
Вкусна рецепта с риба за Благовещение
Тест с карти: Какво ще се промени в живота ви до една година?
Време е за приказки!
7 храни с повече протеин от яйцата
Френската гимназия във Варна празнува рожден ден
Депутатите приеха единния електронен билет за различни видове транспорт
Над 4700 са кандидатите за власт на вота за 19 април
Над 35 000 заявления за гласуване в чужбина са подадени до момента
"Проклятието" на еврото застигна и риболовния билет
Данъчните ще ни следят с изкуствен интелект
Мистериозна огнена сфера в небето над САЩ предизвика паника
Откриха нови луни около Сатурн и Юпитер
Защо НАСА отложи извеждането на ракетата за мисията „Артемис II“
Агонията на кометата C/2025 K1 ATLAS се превърна в неочакван подарък за науката
Астронавтът от Starliner Бъч Уилмор разказа за преживения ужас в орбита
Рядко явление в Атлантическия океан: Морски гиганти са забелязани на неочаквано място