Поройният дъжд този следобед наводни улици, булеварди и подлези в Русе. Има закъсали много автомобили, съобщи директорът на противопожарната служба в града комисар Димитър Павлов пред БТА.
Само за 40 минути този следобед паднаха 29 л/кв. м, като продължава да вали, информираха от хидрометеорологичната станция.
Директорът на общинската дирекция "Обществен ред и сигурност" Спасимир Димитров обясни, че шахтите не са успели да поемат голямото количество вода.
Екипите на противопожарната служба реагират на множество сигнали за закъсали автомобили, както и на тролей с пътници. Той призова шофьорите да не предприемат пътуване в ниските участъци на града, където винаги се получават огромни локви при много проливен дъжд.
Заместник-областният управител на Русе Валентин Колев обясни, че в девет села в региона има частично нарушение на електроподаването, като пет от тях са в община Две могили. Към момента няма сигнали за бедстващи или пострадали хора.
Пороен дъжд с градушка затвори и възлова улица в Търговище, други заприличаха на реки, има паднали дървета. Градушка с размери на грахово зърно валя в продължение на 4-5 минути над града, но беше примесена с пороен дъжд и няма сериозни поражения.
По време и малко след поройния дъжд, продължил половин час, са измерени 26 литра на квадратен метър, каза за БТА Красимира Стойчева , ръководител на Метеорологичната обсерватория в Търговище. В следобедните часове градушка с размери на лешник е паднала и над Омуртагско. Щетите по културите тепърва ще се изясняват.
В Търговище след пороя има 40 см вода на бул. "Ал. Стамболийски". Служители на Пътна полиция спират преминаването на автомобили по него и отклоняват движението до нормализиране на ситуацията.
Шахтите са отворени, но не успяват да поемат огромното количество вода, съобщиха от общинския пресцентър. Има аварирали автомобили на няколко улици, както и паднали дървета.
Екипи на Община Търговище и полицията работят из целия град, за да започне изваждане на закъсалите коли и премахването на съборените дървета след стихията.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Continental продава звеното си за промишлени компоненти ContiTech при оценка от 4 млрд. евро
Неиздаване на касови бележки е сред най-честите нарушения, открити от НАП при проверки по Черноморието
Сигналите в КЗК са нараснали четирикратно през последната година
Тейлър Суифт се омъжи в рокля на Dior и донесе успех на LVMH
Силното търсене на изкуствен интелект затяга пазарите на центрове за данни в света
95% от левовете са изтеглени, в обращение остават около 800 млн. в еврова равностойност
Край на трудните времена за 4 китайски зодии на 5 юли
Руско пристанище и енергийна инфраструктура е целта на масираните атаки на Украйна
Климатолог: В бъдеще ще ни очакват и по-големи жеги
Обедна емисия
Пер Мертезакер е готов да работи за Германската футболна федерация
Браво Никола! Българският лъв триумфира в спринта на "Силвърстоун"
Хавиер Ибаниес ще боксира за титла на WBC
Енцо Фернандес: Страдахме много срещу Кабо Верде, беше истинска битка
Лудогорец се фука с гол срещу Меси и Аржентина + ВИДЕО
Юве продава голяма звезда на безценица
Седмична нумерологична прогноза за 6 – 12 юли
Хумус в ориенталски стил
Любовен хороскоп за 6 – 12 юли
Нумерологична прогноза за 4 юли
Синьо лято в маникюра за 2026 (+Снимки)
Хапвайте кайсии за баланс на кръвното и при горещи вълни
Голям пожар край Черноморец, горят бунгала и каравани
Наградиха зрелостници отличници на церемония във Варна
Общо €4 560 000 са похарчили партиите в предизборната кампания
Жена спаси малки щъркели, паднали от гнездото си заради силна буря
За първи път у нас отгледаха пъстърва в Черно море, рибата съжителства с миди край Каварна
Приходната агенция установи нарушения в 100 обекта по Черноморието
Преди 400 г. художник е изобразил феномен, който науката e потвърдила едва наскоро
Малка бактериална тайна може да доведе до по-добри лекарства срещу рак
НАСА с необичайно обещание: Футболна топка ще лети до Луната, ако САЩ спечелят световното първенство
Каква ще бъде съдбата на Слънчевата система след смъртта на Слънцето
Ще успее ли НАСА да изстреля спасителна космическа мисия за „Нийл Герелс Суифт“
Нова мистериозна „врата“ на Марс: Curiosity засне интригуващ обект в кратера Гейл