Състоянието на 24-годишната полицайка, която пострада тежко от хвърлена бомбичка по време на Вечното дерби, се стабилизира. След двучасова операция на лекарите в ИСУЛ стана ясно, че зрението ѝ ще бъде запазено.
А през изминалия ден с официална позиция излезе ръководството на "Левски", което осъди случилото се по време на футболния двубой "Левски" - ЦСКА.
"В тази ситуация и гражданите, и органите на реда са невинни. В никакъв случай не искам да слагам под общ знаменател всички футболни фенове, тъй като подобни действия се извършват от едни малки фракции, които за съжаление у нас са подценени", коментира в студиото на "България сутрин" зам.-председателят на СФСМВР Илия Кузманов.
По думите му проблемът идва от прекалено либералната правораздавателната система, а на футболното хулиганство трябва да се обърне по-голямо внимание.
Полицията издирва мъж - нисък на ръст, с татуировка на глезена. След мача в сряда бяха задържани над 40 човека в различни районни управления в столицата. С позиция за искане за незабавни мерки излязоха и от синдикалната федерация на МВР. Те настояват за по-строги санкции спрямо всички лица, демонстриращи агресия и неуважително отношение спрямо органите на реда.
"Помним какви грозни сцени се разиграваха по стадионите на други европейски държави преди години. След като бяха предприети съответните мерки обаче, хората днес ходят там за да се забавляват, водят децата си и са доволни. Нещо, което в България не се случва", подчерта футболният треньор Велислав Вуцов.
Пред Bulgaria ON AIR спортният журналист Едуард Папазян пък посочи, че футболът трябва да принадлежи не на феновете, не на агитките, а на зрителите - на хората, които отиват да гледат мача, а не само и единствено да подкрепят отбора, при това, по думите му, с доста съмнителни методи.
"България е единствената държава в Европа, а може би и в света, която за 60 години не е построила нито един чисто нов стадион. Освен това е необходимо законите да се спазват, системата трябва така да работи, че тези, които си позволяват волности, да си получат съответното наказание и да не ги повтарят", допълни Папазян.
На стадионите вече да се влиза само срещу лична карта. Това предлага Министерството на вътрешните работи (МВР) след инцидента, белязал Вечното дерби между ЦСКА и Левски, завършило 2:2.
Всичко за инцидента четете в Gol.bg
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.

Цените на петрола, които виждате, не разкриват истинската история на пазара
Цената на дизела в Германия е само на крачка от последния си рекорд
AI генерираните текстове са навсякъде и се забелязват лесно – засега
Кадър на деня за 21 март
Американците остават все по-дълго в дома си
Норвегия: НАТО трябва да поддържа присъствието си по всички флангове
Ватман хлопнал вратите под носа на пътник: "Ще се научите да идвате навреме"
Отлични финанси за четири зодии през април
Рецепта за дубайски трюфели с шамфъстък
Защо комарите хапят някои хора повече от други
Четири жени са убити при украинска атака в руската Белгородска област
ЦСКА излиза да смачка бивш на Левски
Драма в Италия: Милан и Торино си набутаха 5 гола
Провал за Зографски, не успя да влезе в първите 30
ЦСКА и Левски бият с по 3:1
Илиан Илиев каза защо не успя да спъне Левски
Еуфория на "Герена": Хулио Веласкес със силни думи за Левски
Таро карта за 22 март, неделя
Дневен хороскоп за 22 март, неделя
Седмична нумерологична прогноза за 23 – 29 март
Френски туист – вечният шик в прическите, който се завръща (+Снимки)
Постен сладкиш за Благовещение
Любовен хороскоп за 23 – 29 март
Кметът на "Аспарухово" обсъди със съкварталците си премахването на дървета над ул. „Моряшка“
Седмичен хороскоп 23 - 29 март 2026
Стана ясен максималният размер на глобата, която Бербатов ще плати заради пистолета
Черно море загуби с 1:2 при гостуването си на Левски
Премахват 15 автомобила от улиците в кварталите "Младост" и "Трошево"
Иван Демерджиев е бил разпитван като свидетел по сигнал в Национална полиция
Откриха потенциално обитаема планета, която разпалва надеждите за извънземен живот
Най-дълбоката точка на Средиземно море е затрупана с отпадъци
Китайски AI в орбита за пръв път управлява робот на Земята
Откритие: Преди 3,5 млрд. години земната кора се е движила шест пъти по-бързо от днес
НАСА планира драстично да увеличи броя на роботизираните мисии до Луната
Създаден е нов каталог на скалисти екзопланети в обитаемата зона