Полицията продължава да издирва началника на КАТ – Казанлък Тодор Николов. Той е в неизвестност от сряда следобед. Следите му се губят от 16 часа, когато последно е говорено с него.
Тодор Николов има три телефона, но и трите са изключени. Няма го и личният му автомобил. Липсва и служебното оръжие "Макаров" на полицая.
Тодор Николов е в системата на КАТ от 2005 г. Постъпва като офицер, от две години и половина е началник на сектора в Казанлък. Всички го описват като изключително съвестен и добър човек.
"Ръководството на дирекция е изключително притеснено от факта, че повече от 40 часа липсва информация за местонахождението на колегата. Разпоредил съм в районно управление Казанлък да бъде сформиран оперативен щаб, който да планира, организира и проведе издирвателни мероприятия. Към настоящия момент няма положителен резултат", обясни в "България сутрин" директорът на областната дирекция на МВР Георги Хаджийски.
Той допълни, че полицаите са обходили всички маршрути, за които има данни, че могат да бъдат посетени от Тодор Николов. Проведени са и разговори с близте му и други хора от обкръжението му, но не са установени индикации за промяна в поведението на изчезналия през последните 2-3 седмици.
От друга страна, негови колеги споделиха, че са усетили промяна в поведението му, но тя не е била свързана със служебните му задължения.
"Промяната в поведението му е свързана със здравословни причини. Лично той ми е казвал, че има сърдечни проблеми и му предстоят по-сериозни прегледи и съответно лечение", обясни пред Bulgaria ON AIR началникът на районното управление.
Днес предстои да бъдат проведени допълнителни издирвателни мероприятия, като ще бъдат проверени всички камери на входовете и изходите на град Казанлък.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Операция "Спасяването на Виктор Орбан": докъде е готов да стигне Тръмп?
Белият дом подкрепя идеята на НАСА за лунна база, но иска намаление на парите за наука
Глобалният пазар на произведения на изкуството се върна към растежа през 2025 г.
Борислав Михайлов даде реален шанс на вратарите да направят кариера в чужбина
Водните централи помогнаха на Турция да преодолее шока от скъпия газ
Fordham: По-близо сме до цена на петрола от 200 долара за барел
Засилени мерки по пътищата в Гърция преди великденските пътувания
Нов метод за бързо затопляне на Марс чрез изкуствени аерозоли
Късна емисия
Без допинг на Зимните олимпийски игри Милано-Кортина
"Локомотив" (Пловдив) с минимален успех над "Локомотив" (София)"
Рецепта от тефтера на баба: Класически козунак със стафиди
Крило на Фламенго хлътна по секси студентка + СНИМКИ
Яки пачки в Добруджа, за да спънат Левски
Локо Пловдив тресна 10 от Локо София
Дурата Ахметай
Томаш се издъни тотално в ЦСКА, а сега се гласи за Пловдив
Провал за Вили Вуцов в Перник
Симона Халачева се присъединява към звездния актьорски състав на спектакъла на Театър „София“ – „Скрити лимонки“
Дневен хороскоп за 4 март, събота
Поверия за Цветница (Връбница)
Безплатни прожекции на детския филм „Случаят Тесла“
Ставаме ли по-алергични?
Хубави промени до 30 юни за 6 зодии
Камион блъсна и уби слязъл от возилото си шофьор на "Марица"
Полицията откри мъртъв 15-годишен ученик в Шумен
Откриха части от дрон във водите на Черно море
Американски военен самолет е свален над Иран
8 души са ухапани за седмица от кърлежи във Варна
Ясна групата на Спартак за мача в Пловдив
Учени откриха как да затоплим Марс само за 15 години
Астронавтите от Artemis II са изправени пред опасността от слънчева радиация
Откриха най-древния град в света, съществувал преди египетската цивилизация
Космическите центрове за данни на Илън Мъск може да се окажат провал
Алхимия в недрата на Земята: Учени откриха „кухнята“, в която се готви злато
Мистериозни проблясъци близо до Земята: Засечени са през 50-те години на миналия век