В платформата на Helpbook.info постъпи интересен сигнал, чието развитие ще разберем след отговора от страна на БАБХ.
"На 26 януари тази година в зала "Универсиада" в София се е провело музикално събитие. За съжаление достъпът до студена вода е бил ограничен, от чешмите е текла само топла вода. По този начин посетителите са били принудени да си купуват вода – малката бутилка е била на цената от 3 лв. Същото положение беше миналото лято на открития басейн на Дианабад. Това ми прилича на рекет! Моля за отговор редно ли е това, и ако не - какви са санкциите в такива случаи?“
Получихме сигнал, адресиран до община Хасково, в който е видно от изпратените снимки, че е извършен немарлив ремонт на укрепление на носещите конструкции на мост до село Бориславци.
"Надлежно Ви уведомявам, за състоянието на новоизградено съоръжение на път III-8081 до село Бориславци, област Хасково част от Републиканската пътна мрежа на България. Съоръжението бе отнесено от потоп през февруари 2012 г., строежът на новото съоръжение започна в края на 2013 г. от фирма "Трейс“ АД. Цялата конструкция на съоръжението е реконструирана. Наблюдават се множество дефекти по долното строене, отнесени габиони при двата устоя, нарушено и липсващо бетоново покритие на устоите. Постоянният приток на вода и липсващите габиони, водят до подкопаването и изравянето пилотите. Моля, Ви да предприемете необходимите действия за гарантиране безопасността на движението и сигурността на хората.“
В друг сигнал, касаещ пътната мрежа в община Батак, потребител се оплаква от ежедневното изключително бавно придвижване с автобус, което създава затруднения на пътниците и шофьорите.
"Пътният участък от републиканската пътна мрежа в община Батак, разположен между язовир Беглика и местност Караджа дере с дължина 15 км, от 27.01.2019 г. се изминава с автобус за един час. Причина: върху снега на пътното платно е хвърлена луга ръчно. Резултат: множество заледени дупки върху пътя, позволяващи предвижване с 5-10 км/час. Автобусната техника се амортизира много по-бързо от очакваното, автобусните разписания се изпълняват със закъснения, пътниците се изнервят от бавно предвижване и чакане на студа."
Това са само малка част от получените сигнали през седмицата.
Ако видите нередност, проблем, с който се сблъсквате всеки ден и искате да подадете сигнал - направете го онлайн в HelpBook.info! Платформата на Investor Media Group ще ви даде възможност не само да придадете гласност на проблема, но и да изпратите сигнал до отговорните институции.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Джером Пауъл похвали постиженията на Пол Волкър за овладяване на инфлацията
Акция на седмицата: „Градус“ АД
Тим Кук похвали китайските партньори на Apple след критики от страна на Пекин
Шефът на VW: Преструктурирането на групата продължава
Гуверньорът на централната банка на Китай защити търговския излишък
Референдумът за съдебната реформа подлага на тест коалицията на Мелони
Двама скиори загинаха при лавина в Италия
Малена Замфирова вече се изправя и е значително по-добре
САЩ и Украйна преговарят за край на войната с Русия на фона на нови атаки с жертви
Български учени откриха пробиотик срещу стрес и безсъние
Успешната серия на Синер продължи и в Маями
ЦСКА ще мачка днес с всичките си звезди
Коко Гоф и Мира Андреева напред в Маями
Мачовете по телевизията днес, 22 март
Меншик продължава защитата на титлата си в Маями
Чудесна новина за Малена Замфирова!
Задължителни ястия за Благовещение
Лучник за Благовещение
Крем за мазане с пармезан
3 важни поверия за Благовещение
Седмична таро прогноза за 23 – 29 март
Нумерологична прогноза за 22 март
Даниел Митов: ГЕРБ винаги участва в избори с цел да ги спечели
Днес е Световния ден на водата: Какви са проблемите у нас?
Мика Зайкова: С 20 евро трудно ще помогнеш на човек със стара кола да си купува гориво
Днес и утре ни удрят силни магнтни бури
Ето къде няма вода във Варна днес
Костадинов в началото на предизборната кампания на "Възраждане": За нас властта не е самоцел
Руски учени разработват космическа оранжерия за мисии до Марс
Откриха потенциално обитаема планета, която разпалва надеждите за извънземен живот
Най-дълбоката точка на Средиземно море е затрупана с отпадъци
Китайски AI в орбита за пръв път управлява робот на Земята
Откритие: Преди 3,5 млрд. години земната кора се е движила шест пъти по-бързо от днес
НАСА планира драстично да увеличи броя на роботизираните мисии до Луната