Спасена от удавяне туристка се жалвала в полицията, че насила е извадена от морето. Курозният случай се разиграл на "Златни пясъци", разказа д-р Иван Иванов, шеф на медицинските екипи, които от 15 години спасяват живота на курортистите по варненските плажове.
"На Златните това лято нямаше сериозни инциденти, а само куриози като този. След Илинден течението, знаете, става по-силно и тогава имаше проблеми, но не и сериозни случаи. На плажа в "Св Св. Константин и Елена" също нямаше тежко пострадали, с изключение на един случай, при който 80-годишен плажуващ тръгна да влиза в морето, падна и почина на плажа. Имахме още два подобни инцидента с двама младежи на по 25-30 години, които получиха сърдечни проблеми с фатален край - единият на плажа на "Кабакум", а другият, близо до трета буна на Варненския плаж. Оказва се, че все още туристите, които отиват на плажа, не са подготвени, въпреки, че има табели на три езика, които указват флаговете", коментира още д-р Иванов, цитиран от varna24.bg.
Според него, толкова кошмарно лято Варна не е имала в историята си. Комбинацията от високи температури и бурно море е само една от причините, довели до фаталните последствия.
"Това е най-тежкият летен сезон, откъм травматизъм и инциденти по варненските плажове", смята д-р Иванов. Според тъжната статистика за изминалия сезон, 6 са намерилите смъртта си на плажа. Трима от тях са удавници, а останалите трима са били покосени от инфаркт. Комбинацията от високи температури и бурно море е само една от причините, довели до фаталните последствия.
Медиците често са викани по спешност, не само за плажуващите, а и за колабирали млади хора, работещи дълги часове в жегата по крайбрежните заведения.
"Сред най-тежките инциденти беше този с масово давене на плажа на "Кабакум", където спасявахме едновременно трима души. Имаше сериозен инцидент на Южния плаж, друг- на Втора буна. Знаете, че буните са неохраняеми зони. Там група младежи скачаха и се нараниха тежко. Всички инциденти се случиха при червен флаг, когато е забранено къпането в морето. И трите случая на смърт от удавяне са по време на червен забранителен флаг", коментира още д-р Иванов.
По думите му вече не е желателно да се влиза в морето, защото температурите на въздуха и морската вода са доста ниски. Разходките по брега обаче имали доста благоприятно въздействие за емоционалния комфорт на хората.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Надценените имоти трудно намират купувач, атрактивните се продават бързо
Как се създава силен отбор по химия?
Тръмп: САЩ изобщо не са приключили с Иран
С над 10,6 млн. евро ще подпомагат интермодални оператори у нас
Бюджет 2027 - шанс за реформи в здравеопазването, образованието, социалната система
Унгарските прокурори конфискуват сървърите на партията на Виктор Орбан
Късна емисия
Рецепта за хрупкави соленки с кашкавал и кисели краставички
Влак блъсна жена на гара Горна баня
Духовният урок, който трябва да научим според рождената си дата
България увери Иран: Няма да бъде използвана територията ни за военни действия в Близкия изток
Елитен английски съдия прекрати кариерата си
Трагедия! Почина олимпийски шампион
Треньорът на Университатя се скъса да хвали Левски
Ясни са победителите в играта "Прогнозирай резултатите – Световното първенство по футбол 2026г.“
Съпругата на Меси със силно послание към любимия си + СНИМКИ
Закана: Новият бразилец в Лудогорец с първи думи
Таро карта за 22 юли, сряда – Императрицата
Дневен хороскоп за 22 юли, сряда
Какъв колега сте според зодията? Звездите разкриват силните и слабите страни на всеки знак
3 зодии с късмет в сезона на Лъва от 22 юли
Трапезата за 25 юли – Света Анна
Изберете късметче и вижте какво ви очаква през август
Нов 3D атлас показва човешкия мозъчен ствол клетка по клетка
Кога акупунктурата има смисъл: лекарски поглед към болката, стреса и баланса в тялото
Проучване проверява дали лекарства за отслабване са съвместими с химиотерапия
Липодерматосклероза – кожни промени при хронична венозна недостатъчност
МУ-Варна обяви второ класиране за специалностите „Медицина“, „Дентална медицина“ и „Фармация“
Лятна SOS аптечка: кои хомеопатични средства да вземем на почивка?
По-малко катастрофи? Пътищата са добри само в 1/3 от общините
111 г. отбеляза румънка - най-възрастният човек на Балканите
Ормузкият проток разкрива бавната смърт на глобалните общи пространства
Сезонната депресия през лятото: Когато жегите влияят на психичното здраве
След проверка: Спагети в ресторант в Монте Карло излизат €18, в София – €25
Науката зад „Одисея“: Какви реални явления може да са вдъхновили Омир