От многобройните сигнали изпратени към HelpBook.info става ясно, че на много места в България е пълно с изоставени вещи и имоти- от ръждясалите коли, паркирани по улиците, през започнатии недовършени строежи, до рухнали съборетини. Освен че са грозна гледка, недовършените и необезопасени сгради са и изключително опасни.
С такъв проблем ни сигнализираха от община Слатина. Занемареният район се намира на ул. "Слатинска", в частта до ул. "Цветна градина". На изпратените снимки се виждат купища боклуци и всевъзможна смет, които се валят между жилищните сгради в близост до изоставен строеж. Част от боклуците очевидно са били палени, вижда се полусрутена ограда, която застрашава здравето и живота на преминаващите, а резонния въпрос е редно ли е такава гледка за една европейска столица?
На богато количество разнообразни боклуци ставаме свидетели в друг сигнал. По поречието на река Марица, в близост до село Огняново, са заснети многобройни незаконни сметища.
"По продължение на брега на много места имаше големи купчини боклуци - стари автомобилни гуми, найлони, тухли, други строителни отпадъци, пластмасови опаковки от всякакъв вид, както и дюшеци и парцали. Този проблем съществува от няколко години, но последния път количеството боклуци беше нараснало многократно“, пише нашият възмутен потребител.
За огромни купчини с едрогабаритни отпадъци ни сигнализираха и от столичния квартал "Младост" 1. "Вече втора седмица клоните от снимката преседяват до кофите. Боклуците заемат голямо пространство около сметосъбиращите съдове, днес видях, че вече са се появили и холни мебели“. Молбата е отговорните лица да си свършат работата като ги извозят, защото се създава порочната практика да се трупа боклук върху боклук.
Завършваме днешния обзор със сигнал за липса на улично осветление в част от район "Сердика“. Поради тъмницата, която е от години, авторът на сигнала разказва как е пропаднал в отворена шахта като единственото, което го спасило е кучето, което разхождал.
"Кварталчето ни има нужда от осветление за да не живеем с страх непрестанно!", завършва потърпевшия.
Ако видите нередност, проблем, с който се сблъсквате всеки ден и искате да подадете сигнал - направете го онлайн в HelpBook!
Платформата на Investor Media Group ще ви даде възможност не само да придадете гласност на проблема, но и да изпратите сигнал до отговорните институции.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Българите са трети в ЕС по най-кратка очаквана продължителност на трудовия живот
Как се позиционират брандовете ни на пазара в Африка
Nike отпадна от Световното първенство по футбол - и двата финалиста са с екипи на Adidas
Великобритания трябва да приоритизира ръста
Компания „Автомагистрали“ е с ново ръководство до провеждане на конкурс
Mythos е като балистична ракета в ръцете на хората
Радев: Светът иска мир в Ивицата Газа след смъртта на хиляди деца
МВнР: България не се е ангажирала с "Коалицията на желаещите" за Украйна
Мъж хвърли дървена маса по 7-месечно бебе в Микрево
Две деца са с опасност за живота след сблъсък между кола и мотор в Огняново
Христо Стоичков преди финала на Мондиал 2026: Кой ще стане световен шампион?
Меси преди финала с Испания: Ще бъде специален мач за мен
Карлос Алкарас се завръща!
Люка Дин: Разочарован съм най-вече от себе си
"Ще избием футбола от главите на българите": Ето какво пишат феновете на Крайова преди Левски
В Дери не вярват в чудо срещу ЦСКА: Очакват загуба с 0:5 от „армейците“ в реванша от Лига Европа
Животът става приказка за 3 зодии след 17 юли
Доц. Бацелова: Да не се мият зъбите с вода, събрана отнякъде
"Френско подпъхване" – най-лесният начин да освежите визията веднага
5 начина да регулираме кръвното в жегите
Кои зодии са кардинални, кои са фиксирани и кои подвижни
Домашен сладкиш с праскови за Света Марина
Защо болестта на Паркинсон и деменцията изискват повече внимание през жегите?
Кога онлайн консултацията със специалист може да ни спести време и излишно притеснение?
Секс на плажа и с какво трябва да се внимава?
Омбудсманът иска по-силна защита на учениците със СОП
Значението на ранната логопедична интервенция при болестта на Паркинсон
В „Пирогов“ спасиха от ампутация крака на 81-годишен мъж
Радев: България следи със загриженост случващото се в Ивицата Газа и в Западния бряг
Международният черноморски театрален фестивал се завръща с второ издание през септември
Европол и ГДБОП разбиха канал за мигранти през България и Сърбия, задържани са полицаи
В Одеса отекнаха силни взривове, градът е атакуван от Черно море
Д-р Мирослав Ненков е бил спрян на летищата в София и Варна заради радиация
Варненско заведение попадна сред 100-те най-добри кафенета в света