В платформата на Helpbook.info се получи интересен сигнал как в условията на извънредно положение някой превръща туристическа пътека в кален път.
Наш притеснен потребител алармира и Министерство на околната среда и водите: „Едно от уникалните места близо до Пловдив е маркираната туристическа пътека Перущица-Бряновщица, която предлага невероятни гледки (чак до вр. Белмекен), както и досег до стара гора, с течащи поточета. Често ходя да си пречиствам мислите по този маршрут било то на крос, или разходка. Реших и в днешния прекрасен ден да избягам от изолацията и се натъкнах на багер, който е разкопал целия път безпардонно - с бутнати дървета, счупени камъни и много, много кал. Когато стигнах до гората положението стана още по-зле - безразборна сеч, която надхвърля разбиранията ми за санитарна, от което ми се доплака - с тази пътека е свършено завинаги!
Въпросите ми са следните:
1. Как е възможно туристически маршрут да се превърне в кален път за камиони с трупи и разрушен завинаги? Законно ли е това нещо, изобщо?
2. Как е възможно по време на извънредно положение, когато ние, които обичаме и милеем за планината, да не смеем да излезем от домовете си, а тези които я разрушават с цел самоизгода да действат на спокойствие?
Понеже нямам опит, може ли да ми каже някой кой би могъл да ми даде отговор на горезададените въпроси? Знам, че е борба с вятърни мелници, но искрено ми се иска поне да се вдигне малко шум и наруши спокойствието на тези престъпници!
P.S. Ако все още някой не ме е питал, защо понякога (не много рядко) ми се иска да емигрирам, може да прочете горенаписаното още веднъж!"
Замърсени тревни площи не липсват и в източните райони на столицата. Според нашия потребител обширна поляна, която се намира зад кварталите "Младост" 1 А и "Младост" 3 е превърната в кочина. Изхвърлени строителни отпадъци, асфалт, тор и дори самоделна колиба се мъдрят на обществените площи. Видно е, че липсва каквато и да било поддръжка, според изпратените снимки.
Преди година жител на район "Младост" ни беше изпратил сигнал за опасна сграда в района. За втори път алармира за проблема с молба отговорните органи да реагират: "Изоставена от години и опасна сграда се намира непосредствено до детска площадка и училище. Някога е била обезопасена с метална решетка, но това отдавна не върши работа, тъй като по фасадата има дупки и всеки може да влезе вътре. Във вътрешността й се е насъбрала смет, растат храсти и като цяло е грозна гледка. Моля за проверка на статута на сградата и премахването й“.
Това са част от сигналите през седмицата. Ако видите нередност, с който се сблъсквате всеки ден и искате да подадете сигнал - направете го онлайн в HelpBook.info! Платформата на Investor Media Group ще ви даде възможност не само да придадете гласност на проблема, но и да изпратите сигнал до отговорните институции.

Кадър на деня за 9 декември
Касите на БНБ ще работят извънредно заради приемането на еврото
Повечето европейски пазари затвориха на червено във вторник
Броят на свободните работни места в САЩ е достигнал петмесечен връх
SOFIX достигна нов над 17-годишен връх
Застрахователните дружества у нас управляват повече от 12,5 млрд. лева в края на септември
Късмет за три зодии на 10 декември
В Гърция за Коледа? Празничната екскурзия виси на косъм
Зеленски отговори на Тръмп: Готов съм за избори в Украйна
19 КПП-та на протеста в София на 10 декември, полицията ще извежда провокатори
Протестът на "ДПС-Ново начало" във Враца: Агитките от другата страна са платени
Протестите на ДПС-НН в Кърджали и Велико Търново: "Не на омразата"
Левски дава шанс на дълбоки резерви
Зоуи Кристофоли
ЦСКА не беше падал така от 9 години
Първо в Gol.bg: Звезден транфсер! Левски с трети опит да вземе свой палач от България
Хамилтън се забавлява с момиче на Бонд + СНИМКИ
Жозе Моуриньо отново пуска бисери: Не ме карайте да се смея
Златен петък: Пари и късмет за 3 зодии на 12 декември
Кога кашлицата трябва да ни притеснява?
Fibank представи традиционния си благотворителен календар в подкрепа на художествената гимнастика
3 витамина, без които женското тяло не може – ето как да разпознаете дефицита
Дневен хороскоп за 10 декември, сряда
Постен хляб „венец“
Касите на БНБ ще работят извънредно две съботи заради еврото
Установиха 34 криминално проявени служители в заложни и финансови къщи
Одрусаха Черно море и Спартак след мачовете им с Левски и ЦСКА
Програмата на парламента за утре предвижда обсъждане на вота на недоверие
Студено време, но без сняг до края на седмицата
Йотова: Трябва да опазим гражданския мир в страната
Температури до -98°C: Къде се намира най-студеното място на Земята
Под Гренландия са засечени температурни аномалии
Телескопът XRISM е открил хлор и калий в останките от свръхнова
Нови впечатляващи изображения на 3I/ATLAS: На 19 декември кометата ще приближи Земята
Зелена светкавица над Андите: Фотограф засне рядко атмосферно явление
Високата слънчева активност на 9 и 10 декември може да бъде опасна