IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Засилен трафик и полицейски акции днес, ще се следят и абитуриентите

Патрулите по пътищата ще са двойно повече

Снимка: БГНЕС

Снимка: БГНЕС

И днес се очаква засилено движение по пътищата заради трите почивни дни. КАТ вади двойно повече патрули, за да не се стига или поне да се намалят инцидентите.

През уикенда ще има множество специализирани акции, насочени към контрол на водачите, употребили алкохол, наркотици. Ще бъде следено и за висока скорост.

За улеснение на водачите ще бъде създадено реверсивно движение в посока изход от София посока Перник, като днес са отворени две ленти в посока изход и една в посока вход. Движението ще бъде обърнато в понеделник - две ленти ще бъдат в посока вход, една лента в посока изход.

Към полицейските акции ще се включат и екипи на жандармерия, които ще както за спазване на безопасността на движението, така и за спазване на противоепидемиологичните мерки. Приоритет са районите около училищата, както и паркингите на големите магазини и търговски центрове - места, къдено е възможно струпване на голям брой хора.

На вниманието на охранителните органи ще са и зрелостниците. Най-големите нарушения до сега са струпвания на абутириенти, които празнуват по паркингите на магазините.

По-интензивен трафик се очаква и по границите, след като отпадна забраната за граждани на ЕС и Шенген да влизат в страната ни.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Страната
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата