В София натрупа първи сняг, след като през нощта започнаха валежи в Западна България, които преминаха в сняг. Времето ще се запази облано, като в източната половина от страната ще вали по-сериозно.
Днес в Източна България валежите ще са от мокър сняг и ще духа умерен до силен вятър от север-североизток. В Лудогорието и Централна Северна България, както и в планинските проходи ще има условия за виелици и навявания.
В южната половина от страната ще бъде по-топло и валежите ще са предимно от дъжд.
Минималните температури ще са между минус 3° и 2°, а максималните ще са между 0° и 5°. Привечер от запад валежите ще спират.
По Черноморието ще бъде облачно и с валежи, предимно от дъжд, значителни по южното крайбрежие. Ще духа умерен и силен северен вятър. Максималните температури ще са между 2° и 6°, вълнението на морето ще е 1 - 2 бала. Температурата на морската вода е 12° - 13°.
В планините ще бъде облачно и с валежи от сняг, значителни в Родопите и централните райони на Стара планина. По северните склонове на планините ще има условия за виелици и навявания. Температурите ще се понижат и максималната на височина 1200 метра ще е около нулата, на 2000 метра около минус 3°.
Във вторник валежите навсякъде ще спрат, към обяд - и по Черноморието, където дъждът също ще премине в сняг. Облачността ще се разкъсва и в много райони ще намалява. Студено време с минимални температури между минус 6° и минус 1°, а дневните ще са почти без промяна - в по-голямата част от страната между минус 1° и 4°.
В сряда вятърът ще отслабне, в отделни райони и ще стихне. Сутрешните температури ще се понижат още, в районите в Северна България, където снежната покривка ще се задържи, до около минус 10°, в останалата част от страната ще бъдат между минус 7° и минус 2°. Дневните температури ще са между 0° и 5°, в отделни райони на Северна България - и малко под нулата.
В четвъртък от юг-югозапад над страната ще започне да се пренася топъл въздух. Сутрешните ще са ниски - между минус 8° и минус 3°, дневните - предимно между 2° и 7°.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Разпродажби при чиповете повлякоха надолу S&P 500 в началото на седмицата
83% от потребителите са използвали куриерски услуги за онлайн покупките си през миналата година
Кадър на деня за 24 август
Тръмп ескалира спора с Канада със захлаха за удвояване на митата върху колите
САЩ искат да узаконят перманентно таксата от над 100 хил. долара за работнически визи H-1B
Какво ще избере Кевин Уорш – намаляване на лихвите с подкрепа на икономиката или банковата система
Бавното отдалечаване: Знаци, че любим човек се дистанцира
Издирват Стоян Колев след бягство от домашен арест
Никола Цолов с първи тест във Формула 1
Късна емисия
Нетаняху: Иран се опита да убие един от синовете ми
58-годишен мъж е в неизвестност след пороите в Пещера
Осасуна сложи край на серията от загуби
Тестът на Никола Цолов за Рейсинг Булс е тази седмица
Арда удари 10 от Локо Пд и подгони лидерите
Секси маце заживя в имението на Ямал + СНИМКИ
Иван Иванов продължава в Роухямптън
Генчев: Бяхме безобразно слаби през първото полувреме
Таро карта за 25 август, вторник – Десетка пентакли обърната
Гадание по кръга на Нострадамус
Дневен хороскоп за 25 август, вторник
Театър „София“ открива 60-ия си юбилеен сезон
Женски хороскоп за септември 2026
Кои са едни от най-добрите съставки за кожата след плаж
Травмата в детството може да промени способността за изпитване на удоволствие
Ако искате да сте здрави на възраст, хранете се на по-малки интервали
Повишени амилаза и липаза без панкреатит – кога причината е синдромът на Гуло?
Пуснаха първата генна терапия за рядко нарушение на обмяната на гликогена
Сърбеж по скалпа и срещат ли се въшки все още?
НЗОК: Здравните вноски няма да се отразяват автоматично от 26 до 31 август
418 часа в български води: „Грийнпийс“ разкри мащаба на руския сенчест флот
Лекарският съюз: Професионалната отговорност не допуска компромис с имунизациите
Икономисти: След сравнително високата дефлация през юни цените отново тръгват нагоре
И с парно, и на ток сметките ще са по-високи тази зима
Експерт предупреждава за финансова криза: Признаците са невъзможни за пренебрегване
Дунав пресъхва, а Европа не действа