Заради студен атмосферен фронт зимата се върна. В разгара на пролетта - половин България се събуди под бяла покривка заради обилен снеговалеж и силен вятър.
В следващите 2 дни очакваме валежи.
Синоптиците от НИМХ прогнозират, че през нощта облачността ще е предимно значителна и на места, главно в югоизточната половина на страната, ще има валежи от дъжд, в планинските райони и Лудогорието - от сняг. Минималните температури ще са от минус 1 до 4 градуса.
Утре облачността ще е променлива, преди обяд, а почти през целия ден и над източните райони - по-често значителна. До вечерта все още на отделни места ще има слаби валежи от дъжд, в планините - от сняг.
Ще остане ветровито с умерен, временно силен северозападен вятър, който вечерта ще отслабне. Максималните температури ще са между 6 и 11 градуса, по-ниски от обичайните за периода.
Над Черноморието облачността ще е предимно значителна, до вечерта ще има и слаби валежи от дъжд. Ще духа умерен, временно силен северен вятър. Максималните температури ще са 6-8 градуса. Вълнението на морето ще е 2 бала, на юг - 3 бала. Температурата на морската вода е 8 - 9 градуса.
Над планините ще има променлива, по-често значителна облачност, на отделни места до вечерта - със слаб сняг. Вятърът ще се ориентира от северозапад и ще е предимно силен. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около минус 2, на 2000 метра ще е около минус 8 градуса.
В петък и събота вятърът ще отслабне, временно ще бъде с южна компонента; в нощните часове ще стихва. Ще бъде предимно слънчево, с по-значителни временни увеличения на облачността през първия ден, когато в отделни райони в Източна България ще превали слаб дъжд, в планините е възможно да прехвърча сняг. В петък ще бъде и все още студено, със сутрешни температури в по-голямата част от страната под нулата. Дневните ще започнат да се повишават и в събота максималните ще са предимно между 12 и 17 градуса.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Манфред Вебер: Не може да убием европейската индустрия заради климатичните промени
Износът на американски LNG за Европа е намалял през юни с ръста на цените в Азия
Румяна Дечева: Судан е в най-тежката хуманитарна криза в света
Правителството внесе в парламента проектобюджета за 2026 г.
Пазарът е залят с петрол въпреки нуждата от възстановяването на резервите
Уорш: Рисковете за инфлацията отслабват, ще гарантираме ценовата стабилност
ООН: Жените в Афганистан са напълно изключени от политиката
Пловдив под вода след мощна буря: Дървета премазаха автомобили
Еврозоната поставя нови изисквания към бюджета и управлението
Мощната буря в София остави квартали без ток, наводнени са подлези и улици
Европа се "топи" в рекордни жеги, у нас идват бури и градушки
Томас Тухел след драматичния успех на Англия: Не загубихме вяра, а вратарят на ДР Конго правеше чудеса
ЦСКА 1948 и Марибор с голово шоу
Хари Кейн пренаписа историята: Надмина Пеле и донесе драматична победа на Англия
ПО МИНУТИ: Англия – ДР Конго 2:1
Обявиха Франция за №1 на Мондиал 2026
3 зодии със заслужен късмет на 2 юли 2026
3 цвята, с които всяка жена над 40 изглежда добре
10 трика, които ни пазят от ретрограден Меркурий до 23 юли
5 подправки, които можете да гледате на балкона
Бърза баница с майонеза
Дневен хороскоп за 2 юли, четвъртък
Хороскоп за 2 юли 2026
Англия е на 1/8-финал след обрат срещу ДР Конго
Черно море и Локомотив (Горна Оряховица) завършиха 0:0
„Прогресивна България“ не увеличи обезщетението за майки, които искат да се върнат по-рано на работа
Във Варна затягат мерките срещу пожарите през лятото
Родители протестираха във Варна
НАСА разкри новия си план за лунна база: Ще изпрати марсиански робот с ядрен двигател
Земята ще бъде връхлетяна от най-мощната магнитна буря от март насам
Откриха 31 нови морски вида край бреговете на Бразилия
Близка до нас планета се оказа по-подобна на Земята, отколкото се смяташе
В Австралия откриха най-бързия паяк в света, който може да настигне бягащ човек
„Извънземно оръжие“? Странен обект на снимка от Марс разпали дебати