Заради високия брой на заболели и починали от коронавирус, Министерството на здравеопазването оповести противоепидемични мерки, според които има и наложен вечерен час за заведенията.
Това решение предизвика възмущението на бранша и хората заявиха, че ще бойкотират мерките. След като заведения в София и Пловдив и по морето останаха отворени, дискотеки в Благоевград също не изгониха клиентите си. В петък вечер нощно заведение в града остана отворено, въпреки проверките на полицията и РЗИ.
Малко преди 23 часа една от дискотеките в Благоевград отвори врати. Близо час обаче в нощното заведение не влязоха клиенти, а полицейското присъствие пред него беше засилено.
"Искаме да работим, виждате, че хора не влизат, полицията е тука, чака ако влезе някой да го санкционира, поне така се говори в целия град. Чакаме да видим ще има ли санкции няма ли да има. Хората са наплашени ето вижте ги къде са, но като виждат патрулка, как да влязат. Вие ще влезете ли в заведение како ви пишат 200 лева? Целта е да наплашим хората да не влизат в заведенията и те дискотеките сами ще си затворят", каза пред БНТ Димитър Шалявски, собственик на нощен клуб.
След полунощ малцина младежи все пак влязоха в заведението. Обясниха, че не се страхуват от възможността да се заразят с коронавирус в дискотеката, притесняваха се обаче да не им бъдат наложени глоби.
Ако на клиент му бъде наложена глоба в моето заведение аз ще му взема акта и ще го обжалвам вместо него, допълни Димитър Шалявски, собственик на нощен клуб.
След клиентите, в заведението на проверка влязоха и полиция и РЗИ. На собствениците бяха съставени констативни протоколи, на всички клиенти пък бяха проверени личните карти.
И ни викат на 30 септември в РЗИ да ни дадат акта, това е общо взето, каза Денис Геров, мениджър на нощен клуб. Въпреки съставените протоколи и актове, от заведението казаха, че ще продължат да работят.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
БСК: България със сигурност ще бъде в процедура по свръхдефицит от юли
Пазарите в Япония и Южна Корея успяха да приключат сесията на зелено
КЗК проучва дали са високи цените на храни и напитки на Летище „Васил Левски“
Акционерите на "Агрия Груп Холдинг" са гласували дивидент и обратно изкупуване
Д. Ганев: Данъчните оценки трябва да се актуализират, по-високи данъци да водят до по-добра среда
Qualcomm прогнозира продажби на чипове за центрове за данни за 15 млрд. долара до 2029 г.
Катастрофата на "Тракия": Шофьорът е с 20 нарушения и старо ПТП на същото място
Опаковките са сред основните замърсители и могат да бъдат опасни за здравето
Пеевски против закриването на Комисията по досиетата: Паметта за агентите на ДС не трябва да се заличава
RIA с премиера на "I don’t wanna lose you" и лятно обещание за срещи на живо
Лудогорец ще копира шампиона Левски
Коло Муани е готов на финансова жертва, за да се завърне в Ювентус
Левски няма спирачки! Шампионите уредиха още един топ трансфер
Кристиано Роналдо заслужи суперлативи
Мачовете по телевизията днес, 25 юни
Винисиус: Завръщането на Неймар беше вълшебно, той е идол за цяла Бразилия
Сивата коса може да ви направи по-елегантни – ако знаете как
5 техники за самомасаж, които облекчават болката и отоците
Високопротеинов шоколадов десерт без захар
По-хубав живот за 3 зодии до края на юли 2026
Как да напуснете работа с достойнство и да запазите добрия тон с колегите
Поверия за Видовден на 28 юни
Голям район във Варна без вода днес
Роби открива националното си турне тази вечер във Варна
Варна на челно място в класация за... най-евтин аперол в Европа
"Възраждане" с остри критики към бюджетната политика на правителството
Варна представя туристическия си потенциал пред водещи полски журналисти
Демерджиев след трагедията на „Тракия“: Мантинелите убиват, идват масови проверки
Марсоходът на НАСА откри на Марс вещество, което е в основата на живота на Земята
Откриха изгубен фрагмент от труд на Архимед: Може да възстанови древно знание
Телескопът ALMA откри „семейство“ от девет звезди в процес на формиране
Китайска компания осъществи сателитно обаждане до обикновен смартфон
Индия отваря ключова ракетна технология за частния сектор
Защо Европа се затопля два пъти по-бързо от останалия свят?