През нощта валежи и гръмотевици ще има главно в Южна България, в югоизточните райони - временно интензивни. Ще духа слаб до умерен запад-северозападен вятър, съобщават от Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ).
Утре още в сутрешните часове валежите и в югоизточните райони ще спрат, облачността ще намалее и през деня над страната ще бъде предимно слънчево. След обяд ще има временни увеличения на облачността, но само на отделни места ще превали слаб дъжд. Ще бъде ветровито с умерен до силен запад-северозападен вятър. Дневните температури още малко ще се понижат и максималните ще бъдат между 21°С и 26°С, в София - около 21°С.
Над Черноморието ще бъде предимно слънчево, но в сутрешните часове по южното крайбрежие все още ще има значителна облачност и валежи. След обяд временни увеличения на облачността ще има по северното крайбрежие, но ще бъде почти без валеж. Ще духа умерен до силен северозападен вятър, който след обяд ще отслабне. Максималните температури ще са между 23°С и 26°С. Температурата на морската вода е 24°С-25°С, само по най-северното крайбрежие - около 18°С. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала.
В планините ще има променлива облачност, но само на отделни места ще превали. Ще духа умерен и силен северозападен вятър. Максималната температура на 1200 метра ще е около 16°С, на 2000 метра - около 8°С.
Във вторник в по-голямата част от страната вятърът ще остане северозападен, малко ще отслабне и ще бъде предимно умерен. Ще преобладава слънчево време, с купеста облачност около и след обяд, вероятността за валежи е малка. Ще бъде сравнително хладно да периода, с максимални температури в повечето места между 20°С и 25°С, а в сряда сутринта минималните ще са между 9°С и 14°С. В сряда ще бъде предимно слънчево. Вятърът временно ще отслабне и ще се смени със запад-югозападен; по-късно след обяд отново ще бъде до умерен. Ще започне бързо и чувствително затопляне.

Луксозните европейски брандове търсят подкрепа от новите американски богаташи
Погребението на иранския аятолах Али Хаменей ще се състои през юли
Ще оцелее ли проектът за съвместния френско-германски боен танк?
Нагел: Цените ще останат по-високи, дори и войната в Иран да приключи скоро
Иран вероятно е възстановил арсенала си с ракети руско производство
Как войната на Тръмп с Иран засили политическото влияние на Педро Санчес
Силно представяне на Никола Цолов в Барселона
Установиха причината за смъртта на починалото бебе в болницата в Търговище
Трима души загинаха при катастрофа в Пловдивско
Магнитна буря връхлетя Земята след мощно слънчево изригване
Затвориха известен плаж в Гърция заради изтичане на отпадни води в морето
Балъков отпразнува своята 60-годишнина с изложба, посветена на спортната му кариера
Крейчикова излиза за титла в Хертогенбош
Циципас към Гришо: Ти си феноменален спортист и дори още по-добър приятел
Арсенал троши 40 млн. евро за грък
Талантлива българка прави фурор в Мадрид
Екшън!Обраха Англия в Канзас
Седмична нумерологична прогноза за 15 – 21 юни
Пухкави милинки с кисело мляко
Защо на някои хора им е трудно да проявяват емпатия
ИГРА: Участвайте и можете да спечелите страхотни награди от филма „Играта на играчките 5“
10 летни разядки със сирене
Кажете сбогом на тъмните кръгове: 5 домашни маски с видим ефект
Областният управител на Варна: Незаконните постройки в Баба Алино трябва да бъдат съборени
Нов ужас на пътя! Трима души загинаха в катастрофа
Доставките на самолетни горива у нас за лятото са гарантирани
Никола Цолов завърши трети в спринта в Барселона
Хороскоп за 14 юни 2026
Автобус катастрофира във Варна
„Хъбъл“ засне рояк от галактики
Мъж, изпаднал в клинична смърт, разказва за срещата си с Бог в рая
Учени дават обяснение на странен шум, който милиони хора по света чуват късно вечер
Опровергано: Пирамидата в Индонезия не е толкова стара, колкото се твърдеше
SpaceX излиза на борсата с най-голямото първично публично предлагане в историята
Астрономи са напът да разрешат мистерията на „малките червени точки“