Войната по пътищата в България не спира. За пореден път бе отнет живот на млад човек в София. Този път жертвата е на 19 години. Момичето преминавало на пешеходна пътека, когато била пометена от камион.
Експертът от Института по пътна безопасност Георги Гълъбов призова да се изчака анализ на ПТП-то, за да стане ясно какво се е случило.
"Инцидентът и мястото са ми познати. Там се намира един от най-големите паркове в София. Това също е много притеснително, защото в хубаво време ходят и много деца. Надявам се на бързи, качествени процесуално следствени действия и да разберем какво се е случило", заяви той в студиото на "Денят ON AIR".
Гълъбов коментира абсурдността на това полицаи да следят физически за превишаване на скоростта, вместо това да се прави от камери на пътя. По думите му по-голям респект сред шофьорите биха имали патрулките, които са част от трафика.
"Ние принуждаваме нормални патрули, които би трябвало в движението да дисциплинират, да стоят ежедневно в двете посоки на бул. "Черни връх" например, това са полицаи, които не са на пътя. В България има остър дефицит на всякакъв вид кадри. Блокираме човешкия ресурс, който е факторът действащ превантивно на пътя", заяви Гълъбов пред Bulgaria ON AIR.
Очерта като проблем събираемостта на глобите, а не размерът им.
"МВР е задръстено с наказателни постановления, които не се връчват, електрони фишове, които не стигат. Една част от тях са отменени от съда, защото са негодни, неграмотни. Става въпрос за един порочен кръг", отбеляза гостът.
Той призова пешеходците за бдителност, когато пресичат на пешеходни пътеки и да не разчитат на това, че са с предимство.
"Най-често пострадалите при инциденти на пешеходни пътеки са деца, които в последния момент тръгват да бягат. И с 30 км/ч - пак можеш да го удариш. Възпитанието също е важно - да не обясняваме непрестанно, че пешеходната пътека е свещена и да се мятат на нея", призова Гълъбов.
Той отбеляза, че по закон при 5 и повече наказателни постановления за превишена скорост шофьорската книжка би трябвало да се отнема за определен период от време, но не знае за такъв случай.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Цените на петрола, които виждате, не разкриват истинската история на пазара
Цената на дизела в Германия е само на крачка от последния си рекорд
AI генерираните текстове са навсякъде и се забелязват лесно – засега
Кадър на деня за 21 март
Американците остават все по-дълго в дома си
Норвегия: НАТО трябва да поддържа присъствието си по всички флангове
Ватман хлопнал вратите под носа на пътник: "Ще се научите да идвате навреме"
Отлични финанси за четири зодии през април
Рецепта за дубайски трюфели с шамфъстък
Защо комарите хапят някои хора повече от други
Четири жени са убити при украинска атака в руската Белгородска област
ЦСКА излиза да смачка бивш на Левски
Драма в Италия: Милан и Торино си набутаха 5 гола
Провал за Зографски, не успя да влезе в първите 30
ЦСКА и Левски бият с по 3:1
Илиан Илиев каза защо не успя да спъне Левски
Еуфория на "Герена": Хулио Веласкес със силни думи за Левски
Дневен хороскоп за 22 март, неделя
Седмична нумерологична прогноза за 23 – 29 март
Френски туист – вечният шик в прическите, който се завръща (+Снимки)
Постен сладкиш за Благовещение
Любовен хороскоп за 23 – 29 март
Противовъзпалителни храни при менструални болки
Кметът на "Аспарухово" обсъди със съкварталците си премахването на дървета над ул. „Моряшка“
Седмичен хороскоп 23 - 29 март 2026
Стана ясен максималният размер на глобата, която Бербатов ще плати заради пистолета
Черно море загуби с 1:2 при гостуването си на Левски
Премахват 15 автомобила от улиците в кварталите "Младост" и "Трошево"
Иван Демерджиев е бил разпитван като свидетел по сигнал в Национална полиция
Откриха потенциално обитаема планета, която разпалва надеждите за извънземен живот
Най-дълбоката точка на Средиземно море е затрупана с отпадъци
Китайски AI в орбита за пръв път управлява робот на Земята
Откритие: Преди 3,5 млрд. години земната кора се е движила шест пъти по-бързо от днес
НАСА планира драстично да увеличи броя на роботизираните мисии до Луната
Създаден е нов каталог на скалисти екзопланети в обитаемата зона