През нощта над цялата страна облачността ще се увеличи и на места в Западна България ще превали краткотраен дъжд, съобщиха от Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ). Атмосферното налягане ще продължи да се понижава и ще бъде по-ниско от средното за месеца. Минималните температури ще бъдат между 2° и 7°, в София - около 3°.
Утре от запад облачността временно ще се разкъса и намалее, но преди обяд над източната половина от страната ще е значителна и на места все още ще превалява дъжд. Ще духа до умерен, в Дунавската равнина и Горнотракийската низина - и временно силен вятър от запад-северозапад. Затоплянето ще продължи и преобладаващите максимални температури ще бъдат между 17° и 22°, в София - около 18°. През нощта срещу събота от запад ще започне ново заоблачаване.
Над Черноморието, през по-голямата част от деня, облачността ще е значителна и на места ще превали краткотраен дъжд. Привечер от запад облачността временно ще се разкъса и намалее. Ще духа умерен и временно силен вятър от запад-северозапад. Максимални температури: 10°-14°. Температурата на морската вода е 7°-8°. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала.
Над планините облачността ще е значителна. Преди обяд на места, главно в масивите от Централна и Източна България ще има краткотрайни валежи. Ще духа силен северозападен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 11°, на 2000 метра - около 3°.
През почивните дни ще остане топло, с максимални температури около 20°. Облачността ще е променлива и на места, повече в събота след обяд и през нощта срещу неделя, ще има краткотрайни валежи от дъжд, възможно е и да прегърми. Вятърът ще е от западната четвърт, по-често умерен.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Накъде се е насочила германската автомобилна индустрия?
Столична община ще развива ВиК инфраструктурата с инвестиция от 51 млн. евро
Кадър на деня за 22 март
Биткойн миньорите губят по 19 000 долара за всеки произведен токен
Tencent интегрира WeChat с AI агента на OpenClaw
Кой е по-богат – САЩ или еврозоната?
Христо Янев след успеха на ЦСКА: Всяка една победа носи спокойствие
ТИР се обърна на АМ "Тракия" (ВИДЕО)
Централна прогноза
Погребаха и 15‑годишното момче от кемпера на Ивайло Калушев
Ивелин Попов обяви края на кариерата си
Весела Лечева каза какво става с БОК
Димитър Бербатов обясни за пистолета
БФС със съобщение за Попето
Ивелин Попов спря с футбола
ВИДЕО: Барселона – Райо Валекано
ВИДЕО: ЦСКА – Добруджа
Дневен хороскоп за 23 март, понеделник
Седмичен хороскоп за 23 - 29 март
Задължителни ястия за Благовещение
Лучник за Благовещение
Крем за мазане с пармезан
3 важни поверия за Благовещение
Войната в Иран коства 53 млрд. долара на най-големите авиокомпании в света
В помощ на гражданите: Скопие намали ДДС за горивата
Динамично време в края на март: Идва много дъжд и мокър сняг
Ученици от варненската Математическа гимназия се включиха в почистването на река Камчия
Детектор на лъжата в МВР: Редно е висшите държавни служители периодично да минават на проверка
ПП-ДБ откри предизборната си кампания
Руски учени разработват космическа оранжерия за мисии до Марс
Откриха потенциално обитаема планета, която разпалва надеждите за извънземен живот
Най-дълбоката точка на Средиземно море е затрупана с отпадъци
Китайски AI в орбита за пръв път управлява робот на Земята
Откритие: Преди 3,5 млрд. години земната кора се е движила шест пъти по-бързо от днес
НАСА планира драстично да увеличи броя на роботизираните мисии до Луната