Доброволци и спасителни екипи вадят отнесени коли, каравани, мъртви животни, газови бутилки и всякаква покъщнина от морето край къмпинг "Арапя" в Царево, предаде кореспондентът на БГНЕС в града.
Има потвърждение за самоличността на една от жертвите на потопа – това е съдия Мария Москова, чието тяло е извадено на пристанището на града. Остава едно лице, за което продължаваме издирването. Това е дъщерята на Мария Москова. Нямаме абсолютно никакви данни къде се намира, предполага се, че е била в автомобила на съдийката, заяви на брифинг следобед кметът на морския град Георги Лапчев.
Градоначалникът обясни, че двата язовира на територията на Царево ще бъдат напълно обезводнени. Стартира спешна дейност по ремонт на стените им, тъй като мощната вълна ги е обрушила. Помощ ще бъде поискана от държавата.
„Специалистите споделиха, че ако не е бил един от язовирите, който е бил напълно празен, сега целият комплекс „Оазис” нямаше да съществува. Той е бил буферът, който е спасил цял един район, в който има стотици души”, подчерта Лапчев.
Полицейски екипи на ОДМВР – Бургас със съдействието на служители от "Гранична полиция" и Държавно горско стопанство - Царево регулират движението по алтернативния маршрут за пътуващите от Ахтопол в посока север, които след компрометирането на моста на къмпинг "Нестинарка“ около 13.00 часа в сряда, преминават през маршрут: Ахтопол – с. Варвара – с. Бродилово – местността "Калинче“ / до заслона вдясно/ - още 0.500 м и се стига до стабилизиран път в посока с. Изгрев и оттам до Царево.
Маршрутът приоритетно ще се ползва от пътуващите от Ахтопол към Царево и Бургас, а впоследствие ще могат да се включат и пътуващите към Ахтопол. Около 14.30 часа бе възстановена проходимостта на моста на Синеморец, така че намиращите се в Резово и Синеморец могат да предприемат изтегляне в северна посока към Царево и Бургас. Органите на реда продължават да осъществяват и линеен контрол за недопускане на свлачищни процеси на скална или земна маса в рисковите зони. Контролната дейност спрямо повредената или унищожената собственост на граждани, с цел недопускане на мародерски действия, също се осъществява от полицейските служители.
Компрометираният мост на къмпинг "Нестинарка“ се охранява от служители на зонално жандармерийско управление – Бургас. Техни екипи продължават да са в района на Община Царево и да оказват помощ и съдействие на нуждаещи се.
Екипи на РД “Пожарна безопасност и защита на населението“ – Бургас са на терен в с. Фазаново и с. Кости, подпомагани в дейността си от доброволни формирования от Пловдив и София по закона за защита от бедствия.
Отводнителните действия в Царево, с. Лозенец и къмпинг "Оазис“ продължават. Eкип e на язовир в Лозенец с цел недопускане преливането му.
Гранично-полицейски кораб е в акваторията на Царевския залив за подпомагане на действията по търсене и спасяване на последното издирвано лице. Пеши патрули извършват същата дейност по бреговата ивица
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Примирието в Иран - глътка въздух, а не край на кризата
Броят на седмичните молби за помощи за безработица в САЩ се увеличава
S&P 500 се понижава, докато цената на петрола расте*
42% от всички нови пенсии в България през 2025 г. са инвалидни
Февруари е бил силен за строителството в България
Инфлацията в САЩ се е ускорила според очакванията преди началото на войната в Иран
Другите за Михаил Белчев: "Уникален и незабравим, няма да има поет като него"
Кандидат за депутат заплашва инспектор на БАБХ: "Аз съм каратист, ще те пребия" (ВИДЕО)
"Локомотив" (Сф) засили "Берое" към изпадане след обрат
Корабът "Св. св. Кирил и Методий" се завърна след четвъртата си мисия до Антарктида
Задава се ново треньорско уволнение в отбор от Първа лига
Англия си уреди мачове с Нова Зеландия и Коста Рика
Страхотна новина за Байерн Мюнхен
Берое е пред изпадане след загуба и от Локо София
Христо Янев го закъса: ЦСКА става все по-разгадаем
Йована Джорджевич
Италиански козунак със стафиди
Великденска салата с пъдпъдъчи яйца
Обичаите на Велики петък
„Стоичков – Имало едно време в България“ е официалното заглавие на филма за Христо Стоичков
5 забрани на Разпети петък
5 топ тенденции в маникюра за специални поводи през пролет 2026
Работник загина след падане от скеле
300 състезатели участваха в Купа "Бегун-2026“ по ориентиране във Варна
ОК "Васил Левски" с академичен форум във Варна за Априлското въстание
100 кашона с хранителни продукти дарени на социални услуги във Варна
Хванаха над 200 шофьори с алкохол или наркотици зад волана за седмица
Временно затварят Ледената пързалка във Варна
Откриха гигантски „океан“ до черна дупка, трилиони пъти по-голям от земните
Китайски учени пробиха най-дълбокия лед в Антарктида: Откриха древно езеро
Удари по Луната: Екипажът на „Орион“ видя нещо уникално
Мисия „Артемида II“: 7 любопитни факта за екипажа, полета и пътуването около Луната
Скрит фрагмент под Калифорния може да предизвика разрушителни земетресения
Животът на Луната: Какви предизвикателства крие за човешкото тяло?