Заместник-министърът на регионалното развитие и благоустройството Николай Найденов инспектира напредъка по строителството на новия мост на пътя Царево - Ахтопол. По договор съоръжението трябва да е готово до 15 април.
Целта е движението по него да бъде пуснато преди старта на летния туристически сезон. По трасето на третокласния път III-9901 преминава целият трафик към Южното Черноморие и е основна пътна връзка с Варвара, Ахтопол, Синеморец и Резово.
Работи се интензивно и обектът ще бъде завършен в срок. Мостът е от изключително значение за Южното Черноморие и е единствената пътна връзка от Царево към Ахтопол, важна както за местните хора, така и за туризма. Скоро по този мост ще се пътува безопасно и комфортно, заяви заместник-министър Найденов при проверката на строително-монтажните работи.До момента е приключил най-тежкият етап от строителството – изграждането на цялостната конструкция на съоръжението. За по-малко от шест месеца са завършени стълбовете и устоите на моста, излети са и стоманобетонните пилоти, които са основата на мостовата конструкция. Те са с дължина между 17 и 25 м в различните части на съоръжението и посредством съвременни технологични решения навлизат в здрава скала, което прави съоръжението в пъти по-устойчиво и не позволява подкопаване на основите му при повишаване нивото на реката.
Преди дни приключи монтирането и на надлъжните греди на цялото съоръжение. Сега се работи по горното строене на моста – нарежда се армировката, предстои да бъдат излети пътната и преходните плочи, да се изградят тротоарните конзоли и отводняването. С това строителството на съоръжението ще приключи и ще се пристъпи към въвеждането му в експлоатация.
След пускане на движението по новия мост ще се премине към премахване на временния път - брод, по който в момента преминават моторни превозни средства.
Съдействаме напълно на държавата за съоръжението, което изграждат, с всички процедури, които зависят от Община Царево, каза кметът на общината Марин Киров, който придружи заместник-министъра по време на инспекцията.
Както е известно, тежките наводнения в началото на септември 2023 г. компрометираха стария мост на третокласния път Царево - Ахтопол. Тежки поражения имаше и в самия общински център Царево.
Екипите на Агенция „Пътна инфраструктура“ предприеха незабавни мерки за премахване на авариралото съоръжение и изграждането на временен път - брод, по който да преминават двупосочно всички видове превозни средства. В максимално кратък срок бяха проведени процедури по ЗОП за избор на изпълнители на проектиране, строителство и строителен надзор на новото съоръжение. Изготвен бе технически проект, всички необходими геоложки и хидроложки прочувания, както и изискваните по закон съгласувателни процедури.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
ЕС готви банкова реформа до 2027 г. с цел да отключи милиарди за инвестиции
Семейство Тръмп се стреми да разшири имотната си империя в Европа
Иран и Оман започват преговори за управлението на Ормузкия проток
Петролът поевтинява още, все повече танкери преминават през Ормузкия проток*
Икономиката на дълголетието вече променя бизнеса: УниКредит открои четирите технологии на бъдещето
Киев натиска за преговори, Кремъл признава, че няма резерви за кризата с горивата
Радев за Бюджет 2026: Масови уволнения и чистки няма да има, докараха дефицита до 7,5%
Стачка взриви гръцкия туризъм, по границата с България има огромни задръствания
Проливни дъждове наводниха Мумбай (СНИМКИ)
Делян Добрев вече не е депутат от ГЕРБ
Шишков: Държавата не може да събори всички незаконни строежи
Хари Кейн обясни защо провали Англия
Анчелоти за Неймар: Може да играе цял мач, но ако ходи
Мачовете по телевизията днес, 24 юни
Босът на Гана недоволен: ВАР-съдията явно бе за кафе
Очакван първи избор от Драфта в НБА
Напрежение в Мексико Сити, властите забраниха алкохола
5 ястия, без които не може на Еньовден
Ето кой печели в играта за PAW PatrolTM Live! „The Great Pirate Adventure“
Маникюри за пари и късмет през юли: Слънчеви нюанси и красиви акценти (+Снимки)
Нумерологична прогноза за 24 юни
Днес е Еньовден!
Мълчана вода и обичаите на Еньовден
Шишков за Баба Алино: Държавата не може да си позволи да събори в такъв мащаб незаконно строителство
Делян Добрев вече не е депутат
150 състезатели участваха в Международния турнир по плуване за ветерани във Варна
14 екипажа взеха участие в регата „Fair Play Cup 2026“ във Варна
Синоптиците издадоха жълт код за силни дъждове, бури с гръмотевици и градушки
Правителството обсъжда по-висок размер на социалната пенсия за старост
Рядко небесно явление: Марс преминава през звездния куп Плеяди
Любопитно: Земни патогени оцеляват при марсиански условия
Астронавти ще ремонтират роботизираната ръка на МКС в открития космос
Космическият телескоп „Нанси Грейс Роман“ на НАСА вече е във Флорида
Китайски студенти разработват мисия до астероида Апофис
SpaceX подготвя мистериозна мисия с нова капсула за завръщане на Земята