Това лято наблюдаваме бум на чуждестранни туристи, които предпочитат да прекарат ваканцията си на роден къмпинг. Привлича ги уникалната природата и морето. Румънците и германците засега преобладават.
Туристи от България, Румъния, Полша и Германия посещават къмпинг край Варна заради красивата природа и чистото море. На площ от 6 декара има места за 35 каравани, 40 палатки, както и леглова база в бунгала и вила. Чуждестранните туристи предпочитат да почиват в собствените си кемпери или палатки. Българите отсядат в бунгала, съобщава БНТ.
"Караваната на ден е 30 лв. и 10 лв на човек. Караваната има и кола – 10 лв. на кола. Кемперът е 30 лв и 10 лв на човек. 50 лв. за кемпер с двама души. Ние сме малко по-различен тип туризъм, няма го този шум на големите комплекси, плажът е спокоен, хората, които предпочитат спокойствие – предпочитат нас", смята Павлина Шаркова, управител на къмпинг.
Оливър е от Германия и за десета поредна година изминава хиляди километри в Европа, прекосява няколко държави, за да почива на къмпинг в България. Споделя, че предпочита дивото къмпингуване, защото не обича да отсяда по хотели или къщи за гости,
"През нощта си почиваме, пийваме нещо, посещавам приятели във Варна, Добрич или Виница, имам много приятели по цялото Черноморие, не само тук. Много ми харесва природата, но не ми допада това, че българите не я пазят, иначе е прекрасна. Моята съпруга готви тук, имаме барбекю, аз не", допълва Оливър.
Оливър разказва, че пазарува от хранителните магазини у нас за къмпинга и с всяка изминала година храната тук му струва по-скъпо.
"Едно пътуване ми струва около 600-700 евро с караваната, 2000 километра с дизелов двигател, за винетки, масло, това е в едната посока. Оставането ни тук струва 25 евро на ден и за нас това не е скъпо, добре е", прави сметка германецът.
Управителят на къмпинга допълва, че плажуващите прекарват целия си ден на открито, правят барбекюта, тим билдинги, игри, на плажа основно. Има и ресторант за тези, които не искат да готвят.
В последно време е популярно около къмпинг да се организират и сватби.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Кадър на деня за 6 май
Американските акции достигнаха нови рекордно високи стойности
Унгария е върнала конфискуваните пари и злато на украинска държавна банка
Lufthansa планира да добавя спирки за зареждане с гориво при далечни полети
Основателят на CNN Тед Търнър е починал на 87-годишна възраст
Мощна нова ера стартира за 3 зодии на 7 май
Рецепта за баница с бекон, праз и извара
Късна емисия
Жалгирис и Валенсия останаха "живи" в Евролигата
Байерн не успя с "ремонта": ПСЖ ще брани трофея срещу Арсенал
ЦСКА с удар по Лудогорец! Червените отмъкват без пари звезда на разградчани
Звезда на ЦСКА аут за дербито с Левски, Янев няма да поема рискове
Добруджа взе точка точка на Спартак в 96-ата минута
Как Исак Соле се загуби в ЦСКА
Таро карта за 7 май, четвъртък
Родови терапевт: Умалителното име умалява човека – нека хората ви наричат с истинското име
Къмпинг „Градина“ с майска изненада: резервирате 3 нощувки, получавате 4-та подарък
Дневен хороскоп за 7 май, четвъртък
Забравете тесните дънки: какво ще носим през пролет-лято 2026
Как всяка зодия показва любовта си
Внимание! Собствениците на електромобили затлъстяват
Спартак Варна и Добруджа не можаха да се победят в инфарктен мач за оцеляване
Тръмп с пореден ултиматум към Иран
Кола на автопилот остави пияна шофьорка насред пътя
Гърция затяга контрола за чужденци със съдебни проблеми
Тъжна вест! Почина създателят на CNN
Доказаха теоретичната възможност за изпращане на съобщения в миналото
Откриха признаци на атмосфера около малък обект отвъд Нептун
Класическата теория за произхода на Луната е изправена пред нови противоречия
Пещерата Шове: Уникални праисторически рисунки, запазени в продължение на хилядолетия
Ново поколение Т-клетъчна терапия постига 45% пълна ремисия при рак на кръвта
Компанията AltoVolo извърши първи полет с прототип на въздушно такси