Светът ще стане свидетел на един от най-големите човешки подвизи, някога излъчвани по телевизията, когато калифорниецът Джоуби Огуин ще осъществи първия полет с уинг-сют от най-високата точка на връх Еверест.
"Скокът от Еверест" ще се излъчи на живо по Discovery Channel на територията на 224 страни включително и България през май 2014 г.
Телевизионният канал ще излъчи преди събитието две едночасови предавания, в които ще се покажат интензивните тренировки и подготовка на Джоуби за скачането му от Еверест.
Кулминацията на ексклузивното предаване ще настъпи с двучасово излъчване на живо, показващо борбата на Джоуби с изтощителните условия по пътя към Еверест и най-накрая финалния му скок от върха. Уникалната екипировка на Джоуби е изработена специално за него. Той ще бъде оборудван с камери, които ще заснемат 3-километровото му спускане със скорост над 150 м/ч.
Еверест не е непознат за Джоуби. За пръв път той покорява върха, когато е на 24 години и така става най-младия американец, изкачил осемхилядника. През 2008 г. Джоуби поставя рекорд за най-бързо изкачване на Еверест. Той покорява върха по южния му склон само за 9 часа и половина. Преход, който обикновено отнема 3-4 дни.
"Това е липсващото парченце, което ще сбъдне мечтата ми. Откакто се помня, си представям какво ли е усещането да можеш да летиш. Не мога да си помисля за по-грандиозен фон от този на Еверест. Всичко, което някога съм правил в живота си, е било подготовка за това, което съм напът да сторя", казва Джоуби.
Той ще проведе дванайсет тестови скока в Калифорния, Юта и швейцарските Алпи. След интензивната подготовка той ще отпътува към Хималаите за финална тренировка. След 6-седмична аклиматизация Джоуби и неговият екип ще бъдат готови да изкачат връх Еверест.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Dow Jones и Nasdaq затвориха на ръба на корекцията
Тръмп обмисля завземане на ключовия за иранския износ на петрол о. Харг
Решението на Пауъл за мястото му в борда на Фед може да определи лидерството на Уорш
Психолог: Стресът на работа е измерим, но технологиите не трябва да са психотерапевти
Защо войната в Иран е провал за САЩ?
Столична община ще инвестира над 224 млн. лв. във ВиК и ремонти на улици
Сигнал от HelpBook: Неправомерно източиха средства от кредитната ми карта
НАСА ускорява темпото с по един робот към Луната всеки месец от 2027 г.
Великден 2026: По-малко шоколад за повече пари
Иран нападна Ерусалим: Чуха се експлозии и предупредителни сирени
Рецепта за карфиол на фурна с домашен чеснов сос
Мачовете по телевизията днес, 21 март
Борнемут и Манчестър Юнайтед си спретнаха зрелищно реми на „Виталити“
Байерн Мюнхен - Унион Берлин
Евертън - Челси
Край на мълчанието! „Извършителят“ на дузпата от мача Левски-Локо Пд проговори
Аржентина ще мери сили с екзотичен отбор след пропадането „Финалисима“
Таро карта за 21 март, събота
Дневен хороскоп за 21 март, събота
Финансови постъпления очакват тези 4 зодии през април
Чък Норис почина на 86 години
Означава ли потта, че тренировката е по-ефективна
Домашните хакове, които помагат да бъдем по-здрави
Затварят участък от булевард "Осми приморски полк" на 26 март
Актьорът Михаил Мутафов бе отличен за цялостно творчество
Представиха първите влакове "Шкода", които ще возят пътниците с модерни мотриси
Хванаха за ден 34-ма шофьори с алкохол или наркотици
Хороскоп за 21 март 2026
Веласкес очаква тежък мач срещу Черно море
Китайски AI в орбита за пръв път управлява робот на Земята
Откритие: Преди 3,5 млрд. години земната кора се е движила шест пъти по-бързо от днес
НАСА планира драстично да увеличи броя на роботизираните мисии до Луната
Създаден е нов каталог на скалисти екзопланети в обитаемата зона
Луната отново е на фокус: НАСА подготвя ракетата „Артемис“ за полет през април
Китай набеляза вулканичен район за първото си кацане на Луната