IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Висша мода с български почерк

Ясен Самуилов и Ливия Стоянова с колекция пролет-лято 2016

Висша мода с български почерк

Седмицата на висшата мода започна, а ние ще я открием с българската следа в нея. Ясен Самуилов и Ливия Стоянова стоят зад марката On aura tout vu и представиха своите предложения за пролет-лято 2016 в Париж.

Френската им модна къща стана известна с емблематичното блестящо болеро, изработено специално за Мадона.
Ливия Стоянова е дъщеря на известния художник Стоян Стоянов – Течи, а Ясен е син на писателя Виктор Самуилов.
Последната им линия се открои на подиума с нестандартните концепции, които сякаш не са от тази земя.

Комбинирането на къси черни якета с бели вечерни рокли от пера създават съвременния облик на жените като ангели.
Ръчно изработените предложения и силуети са с ценови диапазон за най-богатите дами в света, напълно вписвайки се в концепцията за висшата мода в Париж като лимитирани колекции, чиито изделия са събирателни за най-доброто от индустрията.

Колекцията се фокусира върху границата между реалното и въображаемото, комбинирайки в силуетите постоянен контраст от ежедневни компоненти на гардероба и строго изискани такива.

Класическите бели рокли изменят формите си, обсипани с контрастни текстури на детайли от пера и кожа.

Анималистичните нотки се открояват с преплитане на животински принтове и смелото им позициониране с ефект от лак.
Женствеността не е пренебрегната в никакъв случай – откроява се използването на тюл, сатен и прозрачни материи, а акцентите в силуета са поставени върху раменете и талията.

Гвоздеят на колекцията безспорно е визия, изцяло в златно с богато декориране от пера в горната част, които оформят висока яка.

Всички предложения от колекцията на българските дизайнери можете да разгледате в галерията на Тialoto.bg.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Миш-маш
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата