Херцогинята на Съсекс и съпруга на принц Хари – Меган Маркъл, най-вероятно ще се откаже от кандидатстването за британско гражданство, пишат американски медии.
38-годишната бивша актриса, която се омъжи за принц Хари през май 2018 г., искаше да получи британско гражданство веднага след преместването си във Великобритания, но не бе живяла необходимото време в страната. След като стана ясно, че съпругата на принц Хари не може да получи такова гражданство докато живее в чужбина, то тя смята да се откаже от него, пише БГНЕС.
Според сегашните правила бившата звезда на “Костюмари”, която наскоро обяви, че тя и съпругът й планират да се оттеглят като старши членове на кралското семейство и да живеят във Великобритания и Канада, не трябва да е напускала Великобритания за повече от 270 дни общо през трите години преди кандидатстване за гражданство.
Според старшия адвокат по имиграцията на Острова “гражданин на САЩ трябва да живее във Великобритания с британския си партньор, когато е подадено заявлението за удължаване на партньорската виза. Те трябва да възнамеряват да продължат да живеят заедно за постоянно във Великобритания. Ако през първите две и половина години е имало период, в който не са живели заедно във Великобритания, то трябва да има основателна причина за това”.
Отказът от британско гражданство е пореден удар в негласната война между Маркъл и семейството на Хари. Наскоро двойката обяви, че вече няма да бъде наричана Кралско Височество, ще бъде задължена да се оттегли от кралските задължения, следователно няма да получава публични средства за изпълнение на каквито и да било кралски задължения.
Хари и Меган ще трябва да върнат над 2,4 милиона паунда на британските данъкоплатци, използвани за обновяването на имението Фрогмор котидж в Уиндзор.
Наскоро кралицата обяви, че Меган трябва да върне всички бижута от кралската колекция, включително и пръстен със син диамант.

Кадър на деня за 6 април
Лунната мисия на НАСА подобри рекорд за най-далечно разстояние от Земята
Експерт: В европейските класации сме за най-много нарастващи площи в биопроизводство
Иран отхвърли предложение за примирие, Тръмп заяви, че цялата страна може да бъде унищожена
М. Дойчев: Най-възможният сценарий е изостряне на конфронтацията в кризата на Иран
Бумът на ВЕИ направи цените на тока в Полша отрицателни в два последователни дни
Цените на шоколада остават високи, въпреки поевтиняването на какаото
Съдбоносно послание от Вселената за четири зодии на 7 април
Тайна на маите се крие на дъното на езеро в Гватемала
Кога ежедневният душ е необходим и кога е излишен
Държавата отпуска над 20 млн. евро за подкрепа на училищния и междуселищния транспорт
Късна емисия
Наполи удари Милан и излезе втори
Претендентите в Чемпиъншип с грешки, има нов фаворит за второто място
Страхотна драма и тройка със сирената, реши баскетболното дерби
Реал Мадрид - Байерн Мюнхен
Мацката на Белингам пръска сексапил от плажа + СНИМКИ
Ясно е кои рефери свирят напечените мачове от кръга в Първа лига
Дневен хороскоп за 7 април, вторник
Златен пръстен с диамант: символика и стойност
На 6 април започват положителни промени с парите за 3 зодии
Козунак за всяка зодия
10 вкусни рецепти за козунак
Как да изглеждате скъпо облечени с малък бюджет
Продажбите на ел. автомобили в Европа растат по-бавно от очакваното
Китайски въздушни възглавници сеят смърт в САЩ
Започна почистването на дъждовните шахти във Варна
Купа по спортно ориентиране ще се проведе в околностите на Варна
Кои са най-лошите малки бензинови двигатели?
Кралски арест: Закопчаха член на управляващата фамилия в ОАЕ у нас
SpaceX отлага тестовия полет на ракетата Starship, предназначена за Марс
Нов вид торбеста жаба, открита в Перу, е застрашена от климатичните промени
Обсерваторията „Вера Рубин“ откри 11 000 нови астероида
Успешно коригираха траекторията на „Артемида“ II
Откриха древно селище на маите под водите на езеро в Гватемала
НАСА променя режима на работа на обсерваторията Swift, за да спаси орбитата ѝ