Над 400 компании от цял свят са проявили интерес към българска система за автоматизация на дома, обяви пред БТА Димитър Димитров - изпълнителен директор на компанията Allterco, която разработи "She".
Бъдещето на информационните и телекомуникационни технологии беше представено на CommunicAsia 2015 – най-голямото технологично изложение в Азия. То се състоя в Сингапур.
За пръв път тази година българска компания представи иновационно решение, с което страната ни се нареди сред едни от най-обсъжданите дестинации за развитие на бизнес и технологии.
На изложението в Сингапур над 1 800 изложители от 56 страни демонстрираха своите продукти и услуги в областта на умните технологии, 5G, Big Data и облачните платформи.
Интерес към системата са проявили много азиатски страни
Интерес към българската система за автоматизация на дома са проявили от Сингапур, Малайзия, Индонезия, Тайланд и Индия. Моделът, по който ще се предлага системата също е изключително конкурентен - потребителят заплаща първоначална минимална такса, за да получи стартовото оборудване, с което да автоматизира дома си.
"След това се преминава на месечен абонамент, който в никакъв случай няма да надвишава цените за кабелна телевизия и интернет", твърди Димитров.
Системата за управление на дома излиза на пазара у нас в края на месеца, а първите доставки се очаква да се появят по магазините на мобилните оператори през юли.
Според Димитров системата ще се предлага на пазара в различни пакети в зависимост от нуждите и изискванията на потребителите. Така например ще може да се избира между оборудване само за сигурност, само за енергийна ефективност, само за контрол на осветлението и електроуредите, както и пълен пакет от всички услуги и продукти.
Освен това хората не трябва да подменят своите електроуреди, за да се синхронизират със системата. Тя ще работи еднакво добре както със старите уреди, така и с последните модели, излезли на пазара.
"сичко, от което се нуждае човек, за да използва тази система, e смартфон или таблет", допълни Димитров.
Системата прави дома по-сигурен и защитен
Системата, която България представи на изложението интегрира в себе си 3G модул, Wi-Fi, сензори за температура, влажност, светлина и чистота на въздуха, приемник и предавател на инфрачервени лъчи и радиочестотни вълни.
Без допълнителни аксесоари системата може да управлява телевизори, аудиоуредби, климатици и всеки друг електроуред, който използва дистанционно управление.
Благодарение на допълнителните датчици за движение, прозорци и врати, както и сензорите за пожар и наводнение, системата прави дома много по-сигурен и защитен, като дава възможност на собственика на жилището да получава информация за настъпилите събития по всяко време.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Катар изпрати първата си доставка на LNG през Ормузкия проток от началото на войната
По-скъпият петрол увеличи печалбата на Saudi Aramco с 26%
Съюзниците в НАТО се подготвят Тръмп да изтегли още войски от Европа
ЕС се отдалечава от неолиберализма
Trump Media отчете загуба от 405 млн. долара основно заради криптоинвестиции
Симеон Наковски стана европейски шампион на WKN
Тайната на перфектно приготвената сьомга – рецепта
България е сред лидерите в ЕС по поскъпване на жилищата
Свекърва срещу снаха, зет срещу тъща: Защо възникват семейните конфликти и как се постига хармония
Арсенал вади скрит коз в битката за титлата
Разпадът започна? Лудогорец изгони звезда
Мачовете по телевизията днес, 10 май
Безредици в Прага: Ултраси на Славия нахлуха на терена и нападнаха фенове на Спарта
Левски не спечели титлата с пари, а със сърце. Дори ЦСКА ще помни този син подвиг
Сватби се отменят, Левски е шампион! + ВИДЕО
Аплодисменти, смях и силни емоции посрещнаха „Огледалце, огледалце“ на премиерата в Театър ARTVENT
Half-moon маникюрът: Красив и различен (+Снимки)
Психолог Радостина Минина: Уязвими на стрес са хората, които трудно казват "не"
Задължителни ястия за 11 май
Тест: Изберете си рибка и вижте дали ще се изпълни желанието ви
Седмична таро прогноза за 11 – 17 май
Черно море Тича падна от Балкан в продължението на първия мач от полуфиналната фаза от плейофите
Майка от Русе пропищя от мъж с варненски скутер, карал по тротоара (ВИДЕО)
Спипаха с дрога мъж от Несебър при рутина проверка в Кубрат
Синът на Джо Дасен пристига във Варна
Олимпик (Варна) загуби от Устрем (Дончево) у дома
Последен ден на Джирото у нас: Проблеми за шофьорите
Топ 10 космически факта, които звучат като научна фантастика
Пентагонът разсекрети част от архивите си за НЛО
Светът е изправен пред рекордно супер Ел Ниньо: Какви са заплахите?
AI „изключва“ човешкия мозък: До какво води общуването с чатбот
Starship Flight 12: Подготовка за дебюта на версия V3
Lunar Outpost набра 30 млн. долара за разработката на лунохода Pegasus