Имаше опити да се влияе върху разследването срещу Светлана Ражнатович (известна като Цеца Величкович), но всички те бяха стопирани, защото ясно казах на всички, че такова нещо не може да мине и правосъдието трябва да е независимо. Това каза сръбският правосъден министър Снежана Малович за вестник „Блиц“.
Влиятелни членове на бивши и настоящи управляващи коалиции са се опитали да предпазят от съдебното преследване фолкзвездата Цеца Величкович, която е обвинена за незаконна продажба на футболисти от ФК „Обилич“ и незаконно притежание на оръжие, пише изданието.
Председателят на „Единна Сърбия“ Драган Малкович-Палма, е оказвал натиск върху разследването срещу певицата и заплашвал, че няма да гласува за определени закони. Драган Маркович е приятел на Цеца Величкович и беше заместник-председател на партията на убития й съпруг Желко Ражнатович Аркан.
Сръбският вицепремиер и вътрешен министър Ивица Дачич, който е и председател на Социалистическата партия на Сърбия, известен като приятел на Цеца Величкович, каза: „Това, че съм приятел с някого, не означава, че държавните органи не трябва да си вършат работата, а окончателното решение за вината й ще вземе съдът“.
Като отрече да е защитавал певицата, Ивица Дачич каза, че с Цеца Величкович са приятели от малки и това, че й е повдигнато обвинение, не означава, че те повече няма да бъдат приятели.
След повдигането на обвинението сръбската прокуратура внесе и искане за финансово разследване срещу Светлана Ражнатович, пише пък вестник „Прес“. Певицата е заплашена от затвор от 2 до 12 години и може да бъдат й иззети къща в Белград, вила и апартамент в Кипър, три автомобила.
Вестник „Курир“ обаче твърди, че певицата може да получи общо 20 години затвор – 12 г. за незаконните трансфери на футболисти и 8 г. за незаконното притежание на 11 пистолета.
„До смъртта си на 15 януари 2000 г. работата, свързана с клуба и футболистите, вършеше покойният ми съпруг Желко Ражнатович Аркан. Дори и трансферите, които се споменават след този ден, той беше договорил преди смъртта си. Бях избрана за президент /през юли 1998 г., на 19 юли 1999 г. подава оставка/ само формално, защото той не можеше да пътува в чужбина с клуба. Докато Желко беше жив, не съм взимала никакви решения, това правеше само той“, цитират изданията казани по-рано думи на певицата.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Goldman: Енергийните доставчици може да се насочат към тръбопроводите след войната
Ще доведе ли войната в Иран до разрив между САЩ и съюзниците?
Deutsche Telekom разглежда сливане с американската T-Mobile
Дългът на България остава сред най-ниските в ЕС, но е сред най-бързо растящите
Удълженото примирие между САЩ и Иран и силните финансови отчети окриляват Wall Street*
Турция запазва лихвите без промяна, войната в Иран помрачава перспективите за инфлацията
Потресаваща гледка пред граничния полицай, спасил хора от катастрофиралия автобус
Как се стигна до оставката на Сарафов? Дисциплинарното производство срещу него остава (ВИДЕО)
Цените на едро при горивата растат по-бързо от тези по бензиностанциите
Разчлененото тяло в Пловдив: 22-годишен убил баща си заради дистанционно на телевизор
ЦСКА с любопитен ход за реванша с Лудогорец
Синер и Алкарас треперят: Джокович ще вземе титла №25 от Шлема
Буфон каза какво липсва на Италия
Скандалът! Над 70 футболисти от Милан, Интер и Юве замесени с проститутки
Помните ли го? Данте стана треньор в Байерн Мюнхен
Дибала възстановен, завръща се срещу Болоня
Дневен хороскоп за 23 април, четвъртък
3 карти разкриват посланието на вселената
Защо средиземноморската диета е толкова успешна за отслабване
Модни илюзии – трикове с дрехи, които променят силуета
Борислав Пенев: Свръхстимулацията от екраните предизвиква мощна допаминова реакция в развиващия се мозък
Кои са легендарните музиканти зад супергрупата BEAT, която съживява звука от 80-те на King Crimson
Приходите на българските хотели растат все по-бързо
Нов комфорт за зрителите: Зала 1 на ФКЦ е с нови седалки и модерна визия
Освободен е председателят на „Пристанищна инфраструктура“
Транспортната комисия одобри поскъпването на такситата във Варна
Кола избухна в пламъци пред хотел на пътя от Златни пясъци
Посланиците от ЕС одобриха 20-ия пакет санкции срещу Русия
Сензационно откритие на Марс: Curiosity намери нови органични съединения
Над 35 000 намерени диаманта: Тайната на Crater of Diamonds State Park в САЩ
В САЩ разследват мистериозната смърт на учени с достъп до секретни програми
22 април: Денят на планетата Земя
Най-загадъчният вулкан на планетата изхвърля злато за хиляди долари всеки ден
Драматичната мисия на „Союз-10“: Първото скачване с орбитална станция