Автомобилите на концерна Volkswagen бяха признати от американците за най-качествени на местния пазар. Хечбекът Golf, кабриолетът Eos и кросовърът Tiguan заеха първи места в своите сегменти в класацията на компанията Strategic Vision, която всяка година изготвя рейтинг на най-качествените модели - Total Quality Index.
Освен автомобилите, които се произвеждат под марката Volkswagen, американците гласуваха за седана Audi A4 като най-добър в сегмента на компактните премиум-автомобили, а лимузина Audi A8 е най-качествена в клас "лукс".
Второто място е за компанията Ford, която печели първото място в класа на кросовърите със средни размери с модела си Flex. Освен това F-150 и F-250/350 са на върха при пълноразмерните и тежки пикапи.
На трето място се нареждат автомобилите на Chrysler, въпреки че нито един от моделите на марката не спечели първо място в някоя от категорииите. При компактните автомобили №1 е Fiat 500, при пълноразмерните седани лидер е Dodge Charger, а Jeep Grand Cherokee е най-качествен при всъдеходите със средни размери.
Американците отчитат и качествата на машините на BMW, като избраха моделите X6, Z4 и 1-Series на първо място в сегментите им. С "отличници" в два от класовете може да се похвали и General Motors, след като при "премиум-купета" за №1 бе избран Chevrolet Corvette, а Chevrolet Volt е на първо място при колите със средни размери.
В рейтинга така и не намери място нито един модел на Toyota, Lexus, Infiniti, Kia и Hyundai.
За съставянето на подобна класация специалистите от Strategic Vision са се допитали до 45 930 шофьори, които е трябвало да оценят управляемостта, динамиката, дизайна, комфорта, икономичността и други елементи на своите коли. Взети са под внимание и дефектите, които са давали колите.
През миналата година победител в същата класация бе Ford, следван от Honda, която през тази година спечели награди само в 3 от категориите, и Volkswagen.
Още новини от света на автомобилите четете в Automedia.bg
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
"Орешник" изглежда пак пропусна, но Киев преживява масирана ракетна атака
Украйна се готви за нападение с "Орешник", ООН настоява за достъп до Старобилск
Марк Рубио: Постигнат е напредък в преговорите с Иран
Uber предлага да придобие Delivery Hero срещу 33 евро на акция
САЩ доставиха на Полша първите три самолета F-35 от общата поръчка за 32 машини
България и Азербайджан планират ускоряване на проекта за „Зелен енергиен коридор“
Христанов: Държавата ограбва собствения си народ
4 зодии ще имат късмет в любовта и парите на 24 май
Гечев: Цените ще паднат с регулации и значително производство
Манчестър Сити – Астън Вила
Торино – Ювентус
Милан – Каляри
Спортът по телевизията днес, 24 май
Мачовете по телевизията днес, 24 май
Валенсия обърна Барса, Лева се сбогува с гол
Седмична таро прогноза за 25 – 31 май 2026
Дневен хороскоп за 24 май, неделя
Седмична нумерологична прогноза за 25 – 31 май
10 празнични рецепти за 24 май
Маникюри за пари и късмет през юни (+Снимки)
Любовен хороскоп за 25 – 31 май
Черно море Тича загуби първия мач за бронза
Правителството на Радев планира да изтегли дълг от 3.8 млрд. евро
Назначиха Кристиян Колев за съдия на мача Черно море - Арда
Седмичен хороскоп 25 - 31 май 2026
Обявиха номинациите за театралните награди "Аскеер" 2026
Мъж подкара лодка по улиците на Севлиево (ВИДЕО)
Учени откриха най-стария лед на Земята: Защо беше важно да го намерят?
SpaceX изстреля за първи път новата версия на Starship (снимки)
Заради боклука в Космоса: Япония пуска нова версия на своя дървен сателит
По-големите награди драстично ускоряват ученето в мозъка
Бъдещите колонисти на Марс ще могат да си принтират инструменти на място
НАСА изпрати първия имейл от най-мощния космически процесор в историята