Може да сме малка страна, но пък сигурно имаме най-много конкурси за красота на глава от населението. Ако се направи някаква статистика, може да се окаже, че всяко домакинство може да се сдобие с личен модел.
Конкурсите, които трябва да ни убедят, че нацията ни е най-хубавата, се провеждат почти всяка седмица, единствено се чудя как все още измислят имената им. Всеки град си има Мис, избират се Мис Силикон, Мис Дупе, Мис СПА, Мис ЕС, Мис Шоколад или пък Мис еди-кой си клуб. Въобще всеки, който реши, може да си организира надпревара, да осигури награден фонд от три щафети шпек салам, няколко парфюма от тротоарния МОЛ на Кирковския пазар и да се бие в гърдите, че е горд собственик или продуцент на конкурс за красота.
Лошото е, че в този бизнес си нямат СЕМ, който да не дава поле за изява на мастити откриватели на женската красота. Трябва да се алармира и Министерството на здравеопазването, защото дефилетата на всякакви девойки, събудили се с мисълта, че два кючека в клуб ги правят модел, могат да докарат сериозни нарушения в психиката на зрителите.
Последният хит в бранша бе конкурсът с претенциозното име Best Erotic Model 2011. Всичко преминава по строго определените правила – скучен сценарий, нелепа водеща, 14 момичета дефилират с „дизайнерски“ тоалети, после по бельо, въртят се около кол и жури от носителки на странни титли и пластични хирурзи определят победителката. Всъщност идеята за лекарите никак не е лоша. Толкова материал за разкрасяване на една сцена трудно би се открил.
Много се коментира, че целта на подобни модни събития е да среща красивите жени с богатите мъже. Вече сериозно мога да споря с всеки на тази тема. Сигурен съм, че гостите на Best Erotic Model 2011 и да са имали такива помисли, още след първия тур са се изпарили.
Това издевателство над мъжете трябва да спре. Даже съм готов и с конкретно предложение. Да се създаде фонд, в който всеки да внесе според възможностите си някаква сума, може и с дарителски SMS-и на телефон 7805168182 (номерът е за удобство на шефа на митниците, ако реши и той да даде своята лепта) с кодова дума MODEL.
И когато някой реши да ни развали естетическите възгледи с организирането на поредната надпревара тип "копърка", да му се превежда по банкова сметка обезщетение за пропуснати ползи. Голяма работа, че 400-500 момичета годишно няма да осъществят мечтата си да станат поредните "Златки" и да се влеят в измисления шоубизнес.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Как войната в Близкия изток се отразява на доставките на лекарства?
Лагард: Рискът от инфлация сочи в посока нагоре
ЕЦБ иска от банките да оценят как войната в Иран влияе на клиентите и дейността им
Опънхаймър от Goldman: Езикът на централните банки стана агресивен
БНБ пуска колекционерска монета „150 години от рождението на Кръстьо Сарафов“
Търговският дефицит на България е нараснал с 1% на годишна база през януари
Сано повежда нов протест срещу сметките за ток: Това е геноцид
SunFest Sofia: Най-голямото виенско колело в България отваря врати на 3 април 2026 г.
Веласкес: "Черно море" залага на висок интензитет, но ние сме уверени
Дечев: Работи се енергично срещу купения вот, вече има 45 дела
След 2 години: Резерва на Ливърпул отново ще играе за „адзурите“
Любопитно! Меси с много изненадващ ход
Категорична оценка: Звездно трио няма място в ЦСКА
Мачовете по телевизията днес, 20 март
Българин напуска ЦСКА
Христо Янев предприема голяма промяна в ЦСКА
Финансови постъпления очакват тези 4 зодии през април
Чък Норис почина на 86 години
Означава ли потта, че тренировката е по-ефективна
Домашните хакове, които помагат да бъдем по-здрави
Постна баклава за Благовещение
Храни за късмет за пролетното равноденствие
Варна приема в неделя шахматния турнир "Мемориал Теодоси Костадинов"
Тренировки на открито и високи стандарти в SENSHI лагера във Варна
Окръжен съд–Варна отчита висока ефективност
Възстановяват маршрута на автобусна линия №7 от утре
Тъжна вест! Чък Норис почина на 86 години
Пускат през април автобусите между "Аспарухово" и "Галата"
НАСА планира драстично да увеличи броя на роботизираните мисии до Луната
Създаден е нов каталог на скалисти екзопланети в обитаемата зона
Луната отново е на фокус: НАСА подготвя ракетата „Артемис“ за полет през април
Китай набеляза вулканичен район за първото си кацане на Луната
Космическо чудо: Мисията Proba-3 е спасена след месец „клинична смърт“
Сблъсък на две планети с размерите на Земята е наблюдаван на 11 хил. светлинни години от нас